by Blanka Chocová Blanka Chocová

Vstupní dřevěné dveře jsou vizitkou vašeho domu. Dřevo voní, dýchá, navozuje v nás příjemné pocity, umí vykouzlit to správné „teplo domova“. To je hned na úvod několik důvodu, proč si právě dřevěné dveře pořídit domů. Krom toho tento přírodní materiál vyniká přirozenou odolností, o eleganci ani nemluvě. Není asi třeba se příliš rozepisovat o tom, že každý dřevěný výrobek je svým způsobem originál, jedinečný kus přírody u vás doma. Ptáme se proto – proč by vás takové dveře neměly vítat pokaždé, když se vrátíte domů?

vstupní dřevěné sveře Dari, Dana

Dřevěné dveře tepelně i zvukově izolují

Kromě reprezentativní a estetické funkce mají vchodové dveře za úkol také zajistit vaši bezpečnosti a izolovat vás a celý váš domov od vnějších atmosferických vlivů. Dřevěné dveře izolují ze své přirozenosti tepelně i zvukově. Tvoří tedy ideální bariéru mezi vaší domácností a okolním světem.

Je libo dřevěné dveře plné, nebo se světlíkem?

Vchodové dřevěné dveře z naší nabídky jsou vyráběny z českého délkově napojovaného (cinkovaného) dřevěného masívu, popřípadě z fixních hranolů. Dveře dodáváme standardně ze smrkového masívu, na přání lze vyrobit i z jiné dřeviny. Celkový profil dveří je buď 42 mm, nebo 68 mm včetně rámové zárubně. Dveře o větší tloušťce vynikají lepšími izolačními vlastnostmi. V naší nabídce najdete dveře plné i prosklenné s horním nebo bočním světlíkem s izolačním dvojsklem. Naše dřevěné vchodové dveře dodáváme bez povrchové úpravy, doporučujeme dveře namořit nebo nalakovat.

Vstupní dřevěné dveře Andrea, 5K, 2S3K

Dřevěné vstupní dveře lze osadit i do ocelových zárubní

Námi dodávané vstupní dřevěné dveře lze osadit i do ocelových zárubní, což oceníte zejména ve chvíli, kdy nezařizujete čerstvou novostavbu. Často se stává, že vám z nějakého důvodu doslouží právě pouze dveře. Pokud jste navíc už dlouhá léta toužili po dveřích z dřevěného masívu, máme řešení.

vstupní dřevěné dveře Iveta, Pavla, Roma, 3S3K

Abychom si dřevěné vstupní dveře představili v celé jejich kráse, ukážeme si jednoho zástupce. Ze všech námi nabízených dveří vyberme například dveře Zora 6K o tloušťce 68 mm i 42 mm. Tyto klasické smrkové dveře osvědčené rámové konstrukce s panelovou tepelnou izolací vynikají tradičním vzhledem a kvalitním řemeslným zpracováním. Dveře Zora 6K ideálně doplní rustikálně či tradičně zařízenou domácnost. Stavíte dřevostavbu? Možná se vám budou líbit!

vstupní dřevěné dveře Zora

Hned v úvodu jsme říkali, že dřevěné vchodové dveře jsou vizitkou vaší domácnosti. Jsou to, co vy i vaše návštěva uvidíte jako první při příchodu k domu. Tvoří první dojem. Zeptejte se proto sami sebe – jaký chcete, aby ten dojem byl. S dřevěnými vchodovými dveřmi nikdy „nešlápnete“ vedle. Vždy budou symbolem stálé kvality, útulného domova a pokojné domácnosti.

Více o dřevěných dveřích se dočtete na našem blogu: