by Blanka Chocová Blanka Chocová

Možná se ptáte, zda právě vy využijete plechové dveře. Nebojte se, máme pro vás odpověď. Plechové dveře mají velmi všestranné využití. Krom kancelářských a správních budov, jsou vhodné pro půdní vestavby, obytné kontejnery, ale i všechna místa, která jsou ohrožena vyšší vlhkostí, tedy například sklepy, kryté bazény, sprchy, apod. Představme si nyní plechové dveře z naší nabídky.

plechové dveře 2

V našem sortimentu najdete jak jednokřídlé, tak dvoukřídlé plechové dveře, přičemž ty jednokřídlé jsou standardně vyrobeny z pozinkovaného plechu o tloušťce 0,55 m a dvoukřídlé z pozinkovaného plechu o tloušťce 0,8 mm. Dveře jsou osazeny zámkem FAB 190/140 s roztečí 72 mm. Kvůli větší životnosti a odolnosti jsou dveře na dvou místech zesíleny – v místě závěsu dřevěnými výztuhami, u zámku plastovými.

phoca_thumb_l_f1  Plechové dveře využití

V plechových dveřích na vaše přání zhotovíme větrací prolisy

Co se týče tvaru jsou plechové dveře podobné dřevěným. Skládají se ze dvou částí – z úžší části, tzv. „vany“, a širší části, „víka“. Jsou hladké, bez požární odolnosti. Jednokřídlé dveře jsou však atestovány na tepelnou a zvukovou propustnost. Na vaše přání a dle vašich požadavků mohou být ve dveřích zhotoveny větrací prolisy, a to ve spodní, případně i horní části křídla.

plechové dveře výrobní haly  plechové dveře 5

Plechové dveře mohou být i zateplené

Nabízíme vám jak dveře nezateplené, tak zateplené. To, jaké si vyberete, záleží již pouze na tom, jaké máte na plechové dveře požadavky. Tepelné izolace je docíleno vyplněním ocelového pláště tepelně izolačním materiálem. Zateplené dveře jsou vždy vyrobeny z plechu o tloušťce 0,8 mm. U nezateplených dveří je plášť vyplněn papírovou voštinou. Standardně jsou tyto dveře vyrobeny z plechu silného 0,55 mm, na přání 0,8 mm.

plechové dveře zámek  Plechové dveře

Plechové dveře můžete barevně „vytunit“ – vyberte si nástřik ze stupnice RAL

Plechové dveře mohou navíc i dobře vypadat. Výsledný vzhled můžete „doladit“, když si vyberete barvu nástřiku dle stupnice RAL. Při použití v interiéru vám nabízíme i možnost pokrytí dveří speciální fólií c-d fic, která skvěle imituje vzhled dřeva. Můžete si vybrat z dvanácti atraktivních dekorů – buk, ořech, javor, třešeň, mahagon, olše střední, borovice, dub tmavý, bílé dřevo, jasan přírodní, dub světlý a dub rustikální. Snadno tak plechové dveře uzpůsobíte i pro použití v interiéru. Pokud ale u vás vede surový industriální styl, nikdo vám nebude bránit, když ponecháte plechové dveře v jejich základní podobě a necháte vyniknout žárově pozinkovaný plech.

stupnice barev RAL vzorník barevný nástřik plechvé dveře

Plechové dveře odolávají korozi a stačí jim snadná údržba

Na závěr si shrňme ty největší výhody plechových dveřích:

  • jsou odolné proti korozi
  • jsou vhodné pro využití v prostorech s vysokou vlhkostí – ve sklepích, u krytých bazénů, veřejných sprch
  • snadná údržba – lze je jednoduše omýt
  • mohou být i esteticky atraktivní