Taky byste pro svoji nejmilejší ratolest udělali cokoliv? A ještě více pro to, aby konečně klidně spala a vy tím pádem také? Znáte ty situace, kdy už konečně vaše nejmilejší dítko uspíte, a za dveřmi najednou někdo upustí telefon nebo hlučněji zavře skříň a můžete uspávat znovu? Ano, i do dětského pokoje se hodí protihlukové interiérové dveře, ale nejen tam. Zvukově izolační, nebo také protihlukové dveře najdou své uplatnění všude tam, kde je vyžadován zvýšený hlukový útlum. Testuje se u nich průchod zvuku, přičemž se označuje, kolik decibelů dveře pohltí.

ZVUKOTĚSNÉ ÚVOD oprava

Všude, kde je kladen vyšší důraz na soukromí a klid, najdou své uplatnění protihlukové – zvukově izolační dveře, tedy i v běžné domácnosti. Nabízíme dveře s hlukovým útlumem 30 až 36 dB.

S protihlukovými dveřmi už víckrát neuslyšíte, že sousedka zase naklepává řízky...

Protihlukové dveře se hodí do ložnice, dětského pokoje i pracovny

Protihlukové dveře se v běžné domácnosti hodí všude tam, kde máte vyšší nároky na soukromí a klid – tedy například v ložnici, dětském pokoji, pracovně ale třeba i ateliéru nebo i místnosti, kde zkoušíte na svůj hudební nástroj, pokud je hudba váš život. Samozřejmostí jsou protihlukové dveře v některých komerčních prostorách, jakými jsou školní učebny, nemocniční a hotelové pokoje, hudební školy… Ve vybraných případech dokonce umístění zvukově izolačních dveří nařizuje norma.

ikony v jednom
decibely ikona 2

Nabízíme protihlukové dveře s hlukovým útlumem 30 dB, 32 dB nebo 36 dB. Tyto dveře nezpůsobí, že z jedné místnosti do druhé nebude nic slyšet, ale způsobí tlumení zvuku, takže vás odjinud přicházející zvuk nebude rušit. Neuslyšíte ale například šepot, neboť ten dosahuje asi 10 dB. Různé domácí spotřebiče mohou vydávat ruchy až v hlasitosti 40 dB – jejich zvuk už bude tedy značně eliminovaný, téměř neslyšný.

Protihlukové dveře musí být vždy plné, neboť skleněné či kazetové výplně výrazně propouští zvuk.

.

Dveře Wendy

Dveře Vertik S

Dveře Vertik L

Dveře Peggy

Dveře Horizon S

Dveře Horizon L

Dveře Betty

Dveře Alumi Ruby

Dveře Retro

Dveře Primum

V nabídce tedy vybírejte dveře, které jsou hladké a plné – ty je možné vyrobit v protihlukovém provedení. Klasické otočné falcové dveře jsou nejlepší variantou. Zvukově izolační dveře jsou funkčním doplňkem interiéru, u kterého nás nezajímá primárně pouze jeho estetická stránka, i když i ta je důležitá, ale i další specifické vlastnosti. Pokud se rozhodnete protihlukové dveře do své domácnosti nebo jiného prostoru pořizovat, mějte na paměti, že je třeba k nim přistupovat komplexně, to znamená, že je nutné kupovat dveře včetně zárubní, osazených těsnění a prahu. Pokud si nejste jisti při výběru, kontaktujte prodejce.

V současném světě se kolem nás stále zvyšuje hladina hluku. Každý den okolo nás hlučí televize, rádio, domácí spotřebiče, ruch z ulice, dopravní prostředky… Občas si člověk zkrátka potřebuje odpočinout. Zvuková izolace ve stavbách může mít na naše zdraví blahodárný účinek.

relax 800_300