by Blanka Chocová Blanka Chocová

Co si vybavíte, když se řekne smrk? Vánoce? Možná. My ale myslíme na interiérové dveře. Smrkové dveře mají ale s vánočním stromkem leccos společného – provoní celý váš byt a příjemně ho zútulní. Víte, jaký poklad si s sebou se smrkovými dveřmi přinášíte? Čtěte dále!

interierove-dvere-masiv-smrk  interierove-dvere-masiv-smrk_bezsuký

Smrkové dřevo příliš nesesychá a vydrží

Smrkové dřevo řadíme obvykle k měkkým dřevinám, je ale pevné a houževnaté. Proti borovici, která je svojí výraznou vůní skutečně charakteristická, obsahuje o něco méně pryskyřice, i přesto si ale můžete být jistí, že váš interiér provoní. Smrkové dřevo příliš nesesychá. V suché místnosti vyniká i vysokou životností.

Smrkové dřevo je světlé a netmavne

Ptáte se, co můžete očekávat od smrkových dveří? Jak budou vypadat? Co se týče barvy, smrkové dřevo je bělavé, nažloutlé až lehce načervenalé. Netmavne. Jeho textura vyniká atraktivním vzhledem. Smrkové dřevo „snese“ téměř jakoukoliv povrchovou úpravu – moření, voskování přírodními vosky, lakování…

interierove-dvere-masiv-smrk_moření

Smrkové dveře Czech Door v sobě spojují vysokou kvalitu a špičkové zpracování

Dveře z dřevěného masivu zastupuje v našem sortimentu značka Czech Door, která vznikla již v roce 1991. Za 25 let činnosti nasbírala tato firma dostatek zkušeností, aby s dřevěným masivem dokázala skutečná kouzla. Vyrábí téměř 100 základních typů ve všech jehličnatých a listnatých dřevinách. Na své si tedy přijdou i milovníci smrkových dveří. Vyberte si mezi sukatým a bezsukatým smrkem.

Bezsukatý smrk se hodí do moderního minimalistického interiéru

Obecně lze říci, že bezsukatý smrk prospěje modernímu a minimalistickému interiéru, od jehož originální jednoduchosti by sukatý vzhled dřeviny zbytečně odváděl pozornost. Sukatý smrk se naopak hodí do rustikálně laděného interiéru, ve kterém je zdobnost a přirozená dekorativnost dřeva vítaným hostem.

Níže najdete ostatní dřeviny, ze kterých vyrábíme interiérové dveře

dreviny-smrk-bezsuky-a-sukaty

Dřevěné dveře CAG představují ekologicky čistý produkt. Dveře jsou lakovány laky na vodních bázích. Co se týče povrchové úpravy, i zde máte skutečně na výběr. Preferujete hladkou povrchovou úpravu či kartáčovanou, mořenou nebo patinovanou? Tím samozřejmě nekončíme…

Jak sladit smrkové dřevo se zbytkem interiéru?

Nevíte, jak si s přirozenou krásou smrku poradit při zařizování interiéru? Smrk patří ke světlejším dřevinám. Pokud na prosazení konkrétní výrazné barvy v interiéru, zkuste se řídit zásadou „tón v tónu“. To znamená, že zařízení interiéru budete volit v odstínech použité dřeviny. S jakýmkoliv přírodním dřevem si skvěle rozumí i bílá barva. Můžete ji využít jak na doplňcích, jako jsou závěsy, plédy a další bytové textilie, tak i na zásadních prvcích interiéru. Ke smrkovému dřevu v bytě bude pěkně sedět bílá pohovka či bílá kuchyňská linka. Je to jen na vás. Zajímavou kombinací ke světlému dřevu jsou studené pastelové odstíny, třeba na stěnách. Váš interiér se rázem promění ve stylový a neotřelý designový skvost.

interierove-dvere-bezsuky-smrk

Světlé smrkové dřevo váš interiér opticky zvětší

Díky tomu, že je smrkové dřevo přirozené světlé, dokáže váš interiér opticky zvětšit a odlehčit. Tmavé dřeviny (zejména ty exotické) jsou sice v současné době velmi populární, jejich umístění v interiéru ale bývá občas náročné. Tmavé dřevo sluší velkým prostorům, ve kterých můžeme i přes tmavou barvu stále „dýchat“. A takový není každý interiér. U světlého smrku tyto problémy nemáme. Interiérové dveře z přírodního smrkového masivu jsou trefou do černého!