Bezpečnostní kování v bezpečnostní třídě 2

Bezpečnostní kování má v sobě speciální  ochranné prvky – stupeň jejich odolnosti se jednoduše vyjadřuje bezpečnostní třídou v rámci tzv. pyramidy bezpečnosti, kam se výrobky řadí na základě certifikovaného testování. Bezpečnostní třída 2, někdy BT 2 nebo RC 2, znamená, že kování má sice nižší, ale dostatečnou ochranu, a je proto vhodné do vnitřních a do společných prostor například v bytových domech. Kování v bezpečnostní třídě 2 je odolné vůči vylomení a odhmatání.

BT 2 úvod 2

Bezpečnostní kování v bezpečnostní třídě 3

Bezpečnostní kování má v sobě speciální  ochranné prvky – stupeň jejich odolnosti se jednoduše vyjadřuje bezpečnostní třídou v rámci tzv. pyramidy bezpečnosti, kam se výrobky řadí na základě certifikovaného testování. Bezpečnostní třída 3, někdy BT 3 nebo RC 3, znamená, že kování má už vysokou ochranu. Hodí se pro vstupní dveře, do bytů a do skladů, a může nabízet i ochranu proti odvrtání a kopírování klíčů.

BT 3 úvod

Bezpečnostní kování v bezpečnostní třídě 4

Čtvrtá bezpečnostní třída je prakticky ta nejvyšší v rámci nabídky bezpečnostního kování, najdete pro něj uplatnění tedy všude tam, kde hrozí zvýšené riziko. Kromě velmi vysoké odolnosti samotného kování vůči násilí splňuje obvykle i ty nejvyšší nároky pojišťoven při pojišťování majetku – ideálně v kombinaci s bezpečnostní vložkou stejné bezpečnostní třídy.

BT 4 úvod

Vchodové kování

Sháníte kliku na vaše vchodové dveře? Vchodové kování je určené všude tam, kde je klika vystavena zvýšenému provozu – vchodové dveře panelových domů, bytových domů, vstupní dveře do objektů nebo do sklepů, ovšem nejsou na něj kladeny žádné nároky, co se testované bezpečnosti. Některé modely sice mohou mít ochrannou překrytku vložky, chcete-li ale jistotu certifikované bezpečnosti, vyberte si raději z předešlých typů bezpečnostní kování.

vchodové úvod

NAVŠTIVTE NÁŠ NOVÝ SHOWROOM – VÍCE NEŽ 300 metrů výstavní plochy!

dodavatelé bezpečáků