Klima dveře oddělují místnosti s rozdílnou teplotou a vlhkostí

Klima dveře nejsou zbytečností. Nemusíte mít doma zrovna skleníkové klima, abyste ocenili jejich přednosti. I ne zcela výrazné vlhkostní rozdíly mohou způsobit pronikání vlhkosti do dveří, což může mít za následek nežádoucí změny jejich tvaru.

vlhkost na dřevě 2

Vlhkost může pronikat do dveří a měnit tak jejich tvar

Možná si říkáte, proč bych zrovna já potřeboval klima dveře? Vždyť se nedá říci, že by v některé místnosti domácnosti bylo teplo a vlhko jako v tropech a oddělovat místnosti o teplotním rozdílu 5°C se mi zdá zbytečné. To je však omyl! Zbytečné to rozhodně není. Klima úprava dveří chrání i jejich vzhled. Brání tomu, aby vlhkost pronikla do dveří a působila tak nežádoucí změny jejich tvaru.

Rozlišujeme tři stupně klimatické odolnosti klima dveří – S I, AL II a AL III. Všechny si představíme. Liší se jak v teplotních rozdílech, tak i v rozdílech relativní vlhkosti v místnostech, mezi něž mohou být dveře umístěny.

voda na skle 2

Klima dveře s nejnižší klimatickou odolností se hodí i tam, kde teplotní rozdíl nepřevyšuje 5°C

Klima dveře KLIMA S I se hodí všude tam, kde rozdíl teplot nepřevyšuje 5°C a rozdíl relativní vlhkosti 20 %. Můžete je tedy umístit klidně i mezi obývací pokoj, kde bývá zpravidla nejvyšší teplota v domě, a ložnici, kde je naopak na spaní teplota nižší. V naší nabídce najdete dveře CAG KLIMA S I ve všech povrchových úpravách, dokonce i v prosklených variantách.

Klima dveře - patří tam, kde teplota ztrácí balanc...

Klima dveře

Alumi Vertik S

Alumi Vertik L

Alumi Ruby

Alumi Horizon S

Alumi Horizon L

Primum