Rozetové kování

Rozetové kování poznáte podle toho, že klika a otvor pro klíč jsou na samostatných kusech, tzv. rozetách. Na trhu najdete rozety kulaté, hranaté nebo oválné. Vyrábějí se v nejrůznějších površích, takže je snadno zkombinujete s celým interiérem. Výhodou je, že při výběru rozetového kování nemusíte měřit rozteč.

Štítové kování

Štítové kování je klasikou mezi dveřními klikami. Vybrat si můžete štíty oválné nebo hranaté, některé mohou mít i nepatrně jiný tvar. Štítové kování rovněž najdete v mnoha površích, a ve dvou základních roztečích 72 a 90 mm.

Nerezové kování

Nerezové kování je asi nejčastěji vybírané kování, především pro skvělé vlastnosti nerezové oceli – je vysoce odolná vůči poškození, takže klikám zajišťuje dlouhou životnost. Vhodné jsou tím pádem do prostor, kde je vyšší provoz, do exteriérů, ale i jako vnitřní kování.

Hliníkové kování

Hliníkové kování patří mezi nejlevnější variantu. Hliníkové kování je potaženo vrstvou speciálně zpracovaného hliníku, tzv. eloxem, přesto však nelze počítat, že při častém používání bude mít dlouhou životnost. Hliníkový elox je citlivější na pot, kontakt s jinými kovy, mnohdy i na počasí, takže jej spíš využijete uvnitř.

Rustikální kování

Rustikální kování se těší čím dál většímu zájmu, neboť trendem je obnova či zachovávání dobových interiérů. Rustikální kování se blíží původním originálům, a podtrhuje styl a atmosféru retro místností. Ocení jej proto všichni ti, kdo ve svém bytě chtějí zachovat například prvorepublikový nádech, nebo majitelé chalup a venkovských stavení.

Luxusní kování

Luxusní kování se vyznačuje moderním zpracováním, nekonvenčními tvary a designem. Někdy představuje kombinaci dvou povrchů, díky čemuž oživí interiér i exteriér a vztáhne na sebe veškerou pozornost. Hodí se do moderních, reprezentativních prostor, kde je důležitý komfort a dobrý dojem.

Kované kování

Kované kování je vyráběno ze železa, a je ve většině případů kované ručně. Jeho úkolem je napodobit starobylý styl, a splnit představy o kování na venkovní branky nebo na masivní, třeba dubové, dveře, na nichž opravdu vynikají. Roubenky, historické stavby a památky, tam všude se s kovaným kováním nejspíše setkáte.

NAVŠTIVTE NÁŠ NOVÝ SHOWROOM – VÍCE NEŽ 300 metrů výstavní plochy!

loga výrobců