Kouřotěsné dveře mohou zabránit i tomu nejhoršímu!

Chrání před šířením kouře a navíc mohou být i skutečně stylové.

Kouřotěsné dveře chrání vás, vaši rodinu i celou domácnost. Pokud máte kotelnu na pevná paliva nebo garáž spojenou s obytnými místnostmi, je pořízení kouřotěsných dveří skutečně vhodné. Tyto dveře navíc neznamenají žádný esteticky kompromis. Mohou se designově shodovat s ostatními dveřmi v domě a ladit s celým interiérem.

kouřotěsné dveře obr 1

Dveře patří do každého interiéru. Nejsou však jen jeho ozdobou. Je na ně kladena celá řada nároků. Musí být funkční, dlouho vydržet, ladit se zařízením domu či bytu a v neposlední řadě musí mnohé dveře plnit různé speciální funkce. Kromě bezpečnostních dveří nebo dveří protipožárních můžeme náš interiér vybavit i dveřmi kouřotěsnými. Zatímco bezpečnostní dveře nás chrání před hrozbou zvenčí, kouřotěsné dveře a dveře protipožární chrání před nebezpečím vznikajícím uvnitř objektu. Požár nebo šířící se kouř může ohrozit zdraví a život všech osob v domácnosti.

Kouřotěsné dveře patří například mezi dům a kotelnu nebo garáž.

Kouřotěsné dveře jsou speciální interiérové dveře, které najdou své uplatnění všude tam, kde hrozí zvýšené riziko požáru a šíření kouře. Zpravidla je jejich umístění doporučováno mezi kotelnu pro pevná paliva a zbytek domu, nebo mezi garáž a ostatní místnosti, pokud je garáž s domem spojena. Ve větších objektech poslouží k ochraně únikových cest při požáru. Kouřotěsné dveře omezují proniknutí studeného i teplého kouře, a to až do teploty 200 °C. Zpravidla jsou kouřotěsné dveře kombinované s protipožárními.

Kouřotěsné dveře

Alumi Vertik S

Alumi Vertik L

Alumi Ruby

Alumi Horizon S

Alumi Horizon L

Primum

Retro

Betty

Wendy

Peggy

Kouřotěsnost dveří je v případě některých objektů dokonce vyžadována zákonem. Ověřování kouřotěsnosti dveří je prováděno v souladu se zkušební normou ČSN EN 1634-4. Výsledek takového ověření je zapsán do zkušebního protokolu, na jehož základě je poté k produktu vydán protokol o klasifikaci. Speciální interiérové dveře jsou označeny písemnou značkou, a to na každém jednotlivém výrobku na štítku na přístupných místech. Kouřotěsnost se značí písmenem „S“. Rozlišujeme přitom dvě třídy – Sa a Sm. První značku najdete na dveřích, které jsou určeny pro prostory bez požárního rizika, druhou na těch, u kterých určité riziko požáru hrozí.

Kouřotěsné dveře nemusí znamenat žádný estetický kompromis.

To, že si domů potřebujete nebo chcete pořídit speciální kouřotěsné dveře, neznamená, že byste byli nuceni k estetickým kompromisům.

V naší nabídce najdete i vysoce kvalitní interiérové dveře společnosti CAG, která vyrábí klasické falcové otočné kouřotěsné dveře v plném hladkém provedení, případně opatřené nalepovacími rámečky. Dveře CAG vynikají mimořádně elegantním designem, který nadchne i ty nejnáročnější zákazníky. Lze je osadit do ocelové nebo dřevěné zárubně.

Kouřotěsné dveře s dýhovanou, laminátovou i fóliovanou povrchovou úpravou

Kouřotěsnost dveří neomezuje ani volbu povrchových dekorů. Mimořádně esteticky hodnotné jsou dveře s dýhovanou povrchovou úpravou. Každý kus je originál. Přirozená struktura dřeva, přírodní kresba, sukovitost…, to vše umožňují vysoce kvalitní dýhované dveře. Zlatou střední cestou mezi stylovým vzhledem, příznivou cenou a dlouhou životností je laminátový povrch dveří, který se navíc snadno udržuje. Ekonomicky nejdostupnější je povrch fólie, i ten ale může v nenáročných podmínkách vydržet celé roky. Všechny tyto povrchové úpravy mohou zdobit kouřotěsné dveře.

Dveře hrají v každém interiéru významnou roli. Navolením dalších speciálních vlastností se stanou skutečně funkčním prvkem domácnosti. Kouřotěsné dveře zajistí bezpečí vám i celé vaší rodině. Proniknutí kouře z garáže nebo kotelny na pevná paliva do zbytku domácnosti může mít nedozírné následky. Nechcete ponechávat nic náhodě?