Protipožární dveře by měly oddělovat v objektu úseky, ve kterých je větší riziko požáru. Protipožární dveře zastaví požár nejméně na 30 minut – a to je čas, který za to stojí!

protipožárky úvodní

"Hoří, má panenko!"

To může - s protipožárními dveřmi mám 25 minut k dobru 😉

Protipožární dveře najdou své uplatnění i v běžné domácnosti

Často je umístění protipožárních dveří stanovené předpisy. Kde najdou ale své využití v běžné domácnosti nebo panelovém domě? Typicky najdou své uplatnění mezi garáží a obytnou zónou, nebo oddělují kotelnu od zbytku objektu. Protipožární dveře zpomalují šíření požáru nejméně o 30 minut, respektive taková je nejkratší doba jejich prohoření. Při hašení požáru je každá minuta dobrá, natož když je to půlhodina! Proto, i když vám to nepředepisuje projektová norma, zvažte umístění protipožárních dveří, pokud je součástí vašeho domu například kotelna na pevná paliva nebo garáž.

Protipožární dveře zesilují ochranu našich bytů, domů, kanceláří, dalších komerčních prostorů a především objektů se zvýšeným nebezpečím požáru. Pokud je v některé budově právě již zmíněné vyšší požární riziko, je rozdělena na více úseků, které jsou odděleny, aby se v případě požáru šíření plamenů zpomalilo, nebo aby se mu zabránilo. Tím, co odděluje tyto úseky, jsou právě protipožární dveře.

protipožár ikonka

Veškeré dostupné protipožární dveře se dají rozdělit do tří skupin dle požární odolnosti:

  • odolnost EW – ochrana proti šíření plamenů,
  • odolnost EI – ochrana proti šíření plamenů a tepelnému toku (vhodné pro únikové cesty z objektu),
  • odolnost S – dveře s touto odolností jsou kouřotěsné i v případě šíření studeného kouře.

kouř kolečkoplameny kolečko

Krom těchto skupin odolnosti uvádí výrobce obvykle hodnotu požární odolnosti v minutách. Ta označuje časový úsek, po který protipožární dveře odolávají plamenům a kouři.

Protipožární dveře, které chrání proti plamenům i šíření kouře

Nabízíme Vám několik druhů protipožárních dveří:

  • PYROBOARD – plné dveře
  • PYROGLASS – prosklené dveře
  • PYROPANE – dveře s menšími prosklenými plochami.
  • PYROSMOKE – plné dveře  – vyznačují se odolností S – kouřotěsností

Dveře Primum

Dveře Vertik S

Dveře Vertik L

Dveře Horizon S

Dveře Horizon L

Dveře Alumi Ruby

Dveře Betty

Dveře Fénix

Dveře Maxim

Dveře Quartex

Dveře Trix

Dveře Alex

Dveře Peggy

Dveře Wendy

Protipožární dveře vždy disponují odolností EI a EW po dobu 30 minut nebo více!

Protipožární dveře s povrchovou úpravou atraktivní dýhy? To není utopie!

Protipožární dveře však nejsou pouze funkční, jsou i estetickým doplňkem interiéru. Zákazník si může vybrat z široké škály povrchových dekorů.. Pokud se vám v naší nabídce líbí například atraktivní odstíny laminátu real nebo laminátu reliéf, není žádným problémem si tyto dekory vybrat pro své bezpečnostní dveře. Punc luxusu dodá vašemu interiéru mimořádně krásná přírodní dýha forte.

Ekonomickým řešením je povrch fólie. Jednoduše řečeno – to, že potřebujete a chcete do své domácnosti pro své bezpečí pořídit protipožární dveře, není žádnou překážkou tomu, aby vaše bydlení bylo stylově zařízené. Naopak. ve své nabídce neuznáváme žádné kompromisy!

Funkčnost a estetika jdou ruku v ruce.

Protipožární dveře jsou základním bezpečnostním prvkem v domácnosti

domek ikonkaNechrání nás ale proti nebezpečí z vnějšku, ale riziku, které může vzniknout uvnitř objektu – proti požáru. Běžně v domácnostech vznikají požáry kvůli zastaralým kamnům, ucpaným komínům, poškozenému přívodu plynu a kvůli celé řadě dalších důvodů. Kvalitní protipožární dveře vám mohou zachránit život a ušetřit i finanční prostředky, které byste museli po případném požáru využít k rekonstrukci domácnosti. Vyplatí se vám tato investice?