Laminátové podlahy a laminátové plovoucí podlahy jsou nedílnou součástí podlahového světa. Laminátové podlahy jsou oblíbené hlavně díky svým vlastnostem: jsou nenáročné na údržbu, panují velkou odolností proti opotřebeníba především jsou snadné na pokládku, díky zámkovým spojům, které jsou dotažené k dokonalosti.

Pryč jsou dávno časy, kdy laminátová podlaha byla nutné zlo, dnes jsou díky svým konstrukcím, designu a speciálním podložkám dokonce nerozeznatelné od dřevěné podlahy. Samozřejmě se bavíme o kolekcích ve vyšší cenové hladině. U laminátových plovoucích podlah se často setkáte s extrémním cenovým rozdílem, který je daný převážně kvalitou a hustotou lisování jádra podlahy (ovlivňuje kvalitu zámkového spoje a celkovou stability plovoucí podlahy), případná voděodolnost nebo již na první pohled kvalita dekorové vrstvy. 

Další nespornou výhodu je široká nabídky různých dekorů, které dokonala imitují opravdové dřevo. U nás se můžete těšit např. na úplně novou kolekci Signature od firmy Quick Step, která obsahuje 18 dokonalých designů, které se vyznačují jedinečnou úrovní propracování a jsou opravdu nerozpoznatelné od opravdového dřeva.