by wp_petr wp_petr

Líbí se vám dřevěné dveře, ale stále ještě nemáte jasno? Máme pro vás pět důvodů, které vás přesvědčí o tom, že dřevo je investice, která se vyplatí za každé okolnosti.

Dveře z masivu

Dveře z dřevěného masivu jsou investicí téměř na celý život. Máte i přesto pochybnosti, zda jsou pro vás to pravé? Není problém  – máme pro vás hned pět důvodů, které vás přesvědčí o tom, že se skutečně vyplatí.

1. Dřevěné dveře jsou vždy originál

masivy 9Na dveřích z dřevěného masivu je atraktivní především jejich přírodní krása. To také bývá nejčastějším důvodem, proč si je do interiérů pořizujeme. Díky přírodnímu vzhledu dřevěné dveře nikdy nevyjdou z módy a především nikdy nebudou působit jako kýč. Ale to není všechno. V přírodě nenajdete dvě věci, které by vypadaly zcela identicky, a i díky tomu dřevěné dveře z masivu jsou každé skutečným originálem.

Originálním kouskem jsou dřevěné dveře díky jedinečnému zbarvení a přirozené kresbě. Nikdy nenajdete dvoje dveře, které by se v tomto shodovaly. Vyberte si druh dřeva podle vašich preferencí, vkusu. Každý materiál vyniká jinými vlastnostmi. Některé druhy dřeva jsou přirozeně světlejší, jiné načervenalé. Bukové dřevo má jemnější kresbu, jiné dřeviny výraznější.

2. Dřevo vyniká mimořádnou životností

masivy 8Pokud se zamýšlíte nad různými druhy interiérových dveří a vaším hlavním kritériem je vysoká životnost, věřte, že dveře z dřevěného masivu v tomto ohledu vítězí na celé čáře. Dřevo de facto běžným zacházením nezničíte. Dřevěné dveře navíc jako by stárly do krásy. I případné rýhy jim přidávají na atraktivitě. Stávají se rustikálnější, originálnější, zajímavější. Odráží se na nich příběh celé domácnosti. Za deset let zjistíte, že investice, která se na počátku zdála jako vysoká, v žádném případě vysoká nebyla.

3. Dřevo je přirozený izolant

Dveře z dřevěného masivu nejsou jen krásné, ony i něco „umí“. Tlumí šíření hluku a udržují v místnosti teplo. Stávají se tak ideálním doplňkem útulného interiéru. Lehká přirozená zvukotěsnost je také v mnohých případech vítaná.

4. Ať žije zdravá domácnost!

Vsaďte na vysokou kvalitu. Když už se rozhodnete investovat více a koupit si do interiéru poctivé dřevěné dveře, nesnažte se ušetřit a vyberte ty skutečně kvalitní. Kvalitní dřevění dveře, které nejsou lepené a lakované nátěry obsahující škodlivé látky, dveře, ze kterých se za „jejich života“ neuvolňují žádné „jedy“, jsou skutečným pokladem každého interiéru.

interierove-dvere-masiv-smrk  interierove-dvere-masiv-smrk_bezsuký_moření  interierove-dvere-masiv-smrk_moření

5. Skvělý doplněk moderního interiéru

Dveře z masivu designDřevo umí být i skutečnou designovkou. Nelibuje si totiž jen v rustikálních interiérech, dřevo stále častěji „obsazují“ do hlavní role i bytoví architekti. Jeho přirozená kresba a barevnost se hodí do každého interiéru a skvěle ho doplňuje. Hodí se tak i k těm nejmodernějším interiérovým prvkům.

Pokud se bojíte výrazného dřevěného vzhledu, vsaďte na méně nápadné dřeviny. Například javor patří mezi naše nejsvětlejší dřeviny. Jádro není příliš barevně odlišeno, okolo dřeně se mohou objevovat jen nepatrné tmavší skvrnky. Svojí tvrdostí směle konkuruje i tak oblíbenému dubu. Dubové dřevo je pevné, houževnaté a navíc odolává i vlhkostním změnám v interiéru. V naší nabídce najdete dřevěné dveře z dubového dřeva se suky i bez suků.

TIP:

Přijďte se podívat k nám do prodejny. Máme největší výstavu dřevěných – celomasivních dveří v ČR.