by Blanka Chocová Blanka Chocová

Koupě bezpečnostních dveří je základním krokem pro vytvoření bezpečné domácnosti. Mají své nezastupitelné místo v bytech, domech, kancelářích, obchodních objektech, restauracích, hotelích… Dnes bude řeč konkrétně o výběru bezpečnostních dveří pro dům. Naše nabídka je široká a každý si v ní najde to pravé.

NEXT bezpečnostni dveře SD 102

Bezpečnostní dveře by měly tepelně a zvukově izolovat

Bezpečnostní dveře pro dům by měly poskytovat zvýšenou odolnost proti povětrnostním vlivům, měly by tepelně i zvukově izolovat. Tím se liší od bezpečnostních dveří, které oddělují uvnitř objektu dva prostory. U těch může být naopak kladen vyšší důraz na protipožární ochranu.

Bezpečnostní dveře NEXT SD 121

Prvním kritériem, které nás při výběru bezpečnostních dveří zajímá je stupeň zabezpečení. To, že kupujete kvalitní bezpečnostní dveře, které budou skutečně plnit svoji funkci, zjistíte dle certifikátu. Bezpečnostní dveře by měly mít certifikát dokládající bezpečnostní třídu dle normy ČSN EN 1627:2012. Přitom platí přímá úměra. Čím vyšší bezpečnostní třídou jsou dveře označené, tím vyšší zabezpečení poskytují. Všechny dveře z naší nabídky jsou konstruovány tak, aby odolaly méně zkušenému zloději. Takový je základ. Vy ale můžete jít společně s námi výš a vybrat si dveře vyšší bezpečnostní třídy.

Bezpečnostní dveře NEXT SD 111

V naší nabídce najdete bezpečnostní dveře 4. bezpečnostní třídy

Nejvyšší bezpečnostní třídu užívanou v domácnostech a jiných soukromých, popřípadě firemních objektech, tedy bezpečnostní třídu RC4, poskytují bezpečnostní dveře NEXT SD 111, u nichž je i při montáži do kovové zárubně zaručeno zachování vysokého zabezpečení. Jako vchodové dveře je tento typ ideální. Pokud pořizujete tyto dveře do novostavby, doporučujeme je doplnit o speciální zesílené bezpečnostní zárubně NEXT SF1.

Dveře NEXT bezpečnostní zámek

Dalším kritériem je bezesporu velikost dveří. Změřte si, na jak velké dveře jste „stavebně připraveni“. V naší nabídce najdete dveře v mnoha rozměrech, vyberte si ty, které se shodují s vašimi požadavky. Nenabízíme pouze bezpečnostní dveře jednokřídlé, ale i dvoukřídlé. Odolnost proti vloupání je zajištěna u obou křídel, které do sebe dokonale zapadají. Pokud měníte stávající vchodové dveře za nové, je důležité zohlednit i zárubeň. Zárubeň by měla splňovat technické parametry – neměla by snižovat zabezpečení poskytované dveřmi.

BEezpečnostní dveře NEXT

Bezpečnostní dveře v dřevěném dekoru nejsou problém

V neposlední řadě rozhoduje i vzhled. Přeci jen vchodové bezpečnostní dveře pro váš dům by měly s celkovým vzhledem domu korespondovat, měly by ho vkusně doplňovat. Pokud toužíte po dřevu či dřevěném vzhledu, nabízíme vám dveře BEDEX s povrchovou fólií s dřevěnou texturou nebo dveře BEDEX opatřené dřevěnými obklady. Dobový vzhled dveřím dodá čalounění. Žádnou zvláštností již v současné době není ani aplikace moderních dvousložkových polyuretanových nástřiků dle vzorkovnice RAL. Dále v naší nabídce najdete i bezpečnostní dveře NEXT s povrchy z dýhy, laminátu nebo dřeva.

BEDEX bezpecnostni dvere do bytu

Stále si nejste při výběru bezpečnostních dveří? Zeptejte se známých a přátel na doporučení, přečtěte si recenze. Renomovaná značka je důkaz, že jsou s ní zákazníci spokojení. Kvalitní bezpečnostní dveře jsou vždy tuhé kovové konstrukce, mají celoplošné kovové krytí, ocelovou kostru a rozvorový systém. Jsou obvykle za účelem maximálního zabezpečení zajištěny v deseti až dvaceti bodech a jsou doplněny o bezpečnostní vložku odolnou proti několika různým způsobům mechanického narušení. Estetická kritéria jsou už na vás. Bezpečnostní dveře se vám musí líbit.