by Blanka Chocová Blanka Chocová

Bezpečnostní dveře by v moderních domácnostech měly být již samozřejmostí. Krom toho, že jsou funkčním prvkem, který ochrání váš dům či byt, jsou v současné době i estetickým doplňkem. I bezpečnostní dveře totiž mohou skutečně skvěle vypadat.

Bezpecnostni dvere do bytu BEDEX

Když vybíráme bezpečnostní dveře, které nahradí běžné vchodové dveře do bytu, vyvstane před námi několik otázek. V první řadě je třeba si říci, že u bezpečnostních dveří do bytu není třeba dbát na tak vysokou odolnost vůči povětrnostním podmínkám jako u dveří do domu. Jinak se ale bezpečnostní dveře do bytu a domu téměř v ničem neliší.

BEDEX Kavan

Výběr bezpečnostních dveří: Rozhodující je bezpečnostní třída!

Položte si otázku: Co od bezpečnostních dveří očekávám? Pravděpodobně chcete zabránit vloupání, narušení zámku, chcete, aby vaše dveře odolaly i zloději, který má již jisté „zkušenosti“… O stupni zabezpečení, který bezpečnostní dveře nabízí, vypovídá bezpečnostní třída. Zatímco dveře označené bezpečnostní třídou 1 (RC1) odolají zloději, který se příležitostně pokouší o vloupání s použitím jednoduchého nářadí a primitivním fyzickým násilím (například kopáním, narážením, zdviháním apod.). Proti tomu ale dveře certifikované bezpečnostní třídou 3 (RC3) odolají i narušiteli, který si s sebou přinese páčidlo délky 710 mm a šroubovák, ruční nářadí, malé kladívko apod. a používá zvýšené fyzické násilí. U bezpečnostních tříd platí jednoduché pravidlo – čím vyšší, tím lepší.

Bezpecnostni dvere BEDEX kovani

Bezpečnostní dveře BEDEX: „Bezpečí není luxus.“

Pro bezpečnostní dveře do bytu bychom z naší nabídky rozhodně doporučili bezpečnostní dveře firmy BEDEX, která se pyšní tradicí již od roku 1993 a svým zákazníkům pod heslem „Bezpečí není luxus“ nabízí již léta jen kvalitní výrobky a skvělý servis. Bezpečnostní dveře BEDEX jsou vyráběny na prvotřídních strojírenských zařízeních Trumpf z materiálů, které zaručují vysokou kvalitu. Certifikované komponenty jsou zárukou toho, že dveře obstojí i v náročných zkouškách a testech, a poté samozřejmě i u vás doma.

BEDEX se může pochlubit i svojí velkou předností, kterou je oblast zámku. Originální rozvorové zámky renomovaných výrobců jsou vyráběny a homologovány k tomu, aby spolehlivě ovládaly rozvorový systém.

BEDEX rozvorový zámek

Dveře odolají mechanickému poškození nářadím i fyzickému násilí

O odolnosti dveří BEDEX vypovídá i to, že obstály při náročném testu, při kterém byly vystaveny útvaru rychlého nasazení, který vyzkoušel, zda dveře odolávají mechanickému poškození obvyklým nářadím, např. sekerou, kladivem, páčidly, či vyražení beranidlem. Za odolností dveří BEDEX stojí mimo jiné již zmiňovaný rozvorový systém, který je díky vhodnému rozmístění a ocelové konstrukci mimořádně odolný.

BEDEX bezpecnostni dvere vchodove

Bezpečnostní dveře jsou rozhodně investicí, o které nikdy nebudete pochybovat. I když počáteční finanční vklad nemusí být nejnižší, brzy zjistíte, že se poctivé bezpečnostní dveře vyplatí. Případného narušitele často odrazují již tím, že vypadají „nedobytně“. Krom toho, do čeho investovat jiného, než do bezpečí rodiny a domova. Certifikované bezpečnostní dveře vám zajistí klidný a ničím nerušený spánek.