by Blanka Chocová Blanka Chocová

Dveře CAG jsou skutečnou perlou z naší vlasti. Jsou totiž vyráběny výhradně v České republice. Dodavatelé jednotlivých komponentů jsou rovněž buď z České republiky, nebo ze zemí západní Evropy. Pokud fandíte české výrobě a záleží vám, aby zboží, které kupujete, pocházelo z našich končin, jsou dveře CAG tím pravým pro vás. Poctivé české dveře vyrábí Michal Pomahač a Jaroslav Čermák již od roku 1998, ale tím výčet kladů zdaleka nekončí. Ba naopak – toto je odrazový můstek.

Dveře CAG - původ

Dveře CAG bílé, barevné i v dřevěném dekoru

Dveře CAG splňují ty nejvyšší standardy, které byste čekali od dveří vyrobených na zakázku, ne od sériové výroby. Bílé dveře, barevné dveře nebo dveře v dekoru dřeva té nejvyšší kvality dodáme s ladící zárubní. Výsledný efekt bude dokonalý.

Laminátové dveře CAG - dekory

„Zdravé dveře“ CAG jsou vhodné i do interiéru obývaného alergiky a malými dětmi

Slyšeli jste už někdy o „zdravých dveří“? CAG právě takové jsou. Z výsledku měření vzorků provedenou nezávislou zkušební laboratoří vyplynulo, že dveře CAG mají pětinásobně nižší únik formaldehydu, než pro tento druh výrobků povoluje Evropská unie. Formaldehyd je jed, který se vyskytuje všude okolo nás, bohužel i v mnoha věcech, které do svých domácností pořizujeme. Najdete ho často v překližkách, lepidlech, izolacích.

Dveře CAG dvoukřídlé

U dveří CAG ale tento problém nehrozí. Smrkové a dubové dřevo, ze kterého jsou dveře vyrobeny, pochází z ekologického zemědělství v České republice. Nejsou vyrobeny z desek z lisovaných slepených pilin, jako to u některých méně kvalitních dveří bývá. Lepidla, které se v minimálním množství na dveřích CAG vyskytují, splňují nejpřísnější evropské standardy. Zdravotně nezávadné dveře oceníte v každé domácnosti a snad ještě více v interiéru, které obývají malé děti nebo alergici. „Nezdravé dveře“ s vysokým obsahem formaldehydu mohou vyvolávat respirační potíže nebo alergické reakce.

Dveře CAG klima

Barvy, kterými jsou lakovány dveře CAG, se používají i na hračky

České jsou i vodou ředitelné barvy, kterými jsou dveře CAG lakovány. Mají atesty a certifikace, které splňují přísné hygienické normy, a o jejich nezávadnosti vypovídá i to, že se používají i k lakování dětských hraček.

dveře CAG v dřevěném dekoru

Kalené sklo je náročnější rozbít a tvoří střepy bez ostrých hran

Pokud si z naší nabídky vyberete dveře CAG s prosklenými plochami, nabízíme vám na výběr hned ze tří druhů skla. Do běžných interiérových dveří postačí hladké nebo vzorované sklo o tloušťce 4 mm. Pokud jste si ale vybrali dveře, u nichž je prosklená plocha větší, nebo z nějakého důvodu jsou dveře více ohroženy případným rozbitím skleněné tabulky, doporučujeme zvolit sklo bezpečnostní. Zajímavou alternativou a takříkajíc „zlatou střední cestou“ je sklo kalené, k jehož rozbití je třeba využítí větší síly. Při vysypání vznikají malé střípky s oblejšími hranami, takže je minimalizováno riziko vážného úrazu. Toto sklo není vhodné pro velké zasklené plochy nebo dveře s bočními frýzy.

Dveře CAG v dřevěném dekoru 2

 

Dveře CAG se speciálními vlastnostmi – bezpečnostní, protipožární, kouřotěsné i dveře „klima“

V naší nabídce si jistě vyberete. Dodáme vám dveře CAG takřka na míru. Můžete si vybrat dekor, způsob provedení, rozměry a speciální vlastnosti. Není problém dodat dveře protipožární, zvukově izolujíční, kouřotěsné, bezpečnostní či speciální „klima dveře“, které slouží k oddělení prostor, které mají rozdílné hodnoty teploty a vlhkosti. Své dveře si můžete navíc doplnit vkusnými doplňky – klikami, dveřními panty, zámky, samozavírači a dalšími praktickými „vychytávkami“.