by wp_petr wp_petr

Interiérové dveře nejsou žádná nuda. Mohou být zkosené, celoskleněné, vysoké až do stropu, nebo se dají třeba popisovat křídou. Moderní interiérový design nezná hranice kreativity.

syntesis luce 2kř úvodní

interiér dveře 2Interiérové dveře už dávno nejsou univerzálním produktem. Neplatí, že ty, co máte doma vy, má doma i váš soused a většina vašich známých. Na současném trhu najdete nepřeberné množství různých interiérových dveří od skutečně moderních kousků, které neudělají ostudu v žádném stylově zařízeném moderním interiéru, až po dveře rustikální, které naopak potěší pohled každého, kdo touží v interiéru po návratu do dob dávno minulých a kouzlo starých vesnických stavení je mu blízké. To ale zdaleka není vše.

Dveře se šikmým rohem jsou ideální do podkrovních interiérů

Zkosené dveře

Když přijde řeč na to, jak až neomezené mohou být naše možnosti při koupi interiérových dveří, na to, jak mohou být vnitřní dveře atypické, asi nás jako první napadnou dveře, které se specifickým, zpravidla prostorovým požadavkům, přizpůsobují svým netradičním tvarem. Dnes už není žádným problémem pořídit si do interiéru dveře a zárubně s šikmým rohem, které nachází své uplatnění zejména v podkrovních pokojích, místnostech s šikmým stropem. Toto přizpůsobení nás však neomezuje v tom, jak mohou dveře vypadat. Zpravidla si můžeme vybírat z kompletní škály materiálů, dekorů, povrchové úpravy.

Světlík prosvětlí i temnou místnost

interiér nadsvětlíkdveře s nadsvětlíkyZajímavým interiérovým prvkem je i dveřní světlík či nadsvětlík, tedy prosklený díl, který je součástí zárubně a který je pevný – neotevírá se jako dveřní křídlo. V interiéru je oceňován zejména proto, že prosvětluje prostor. Je tedy ideálním řešením do místností, ve kterých není příliš oken, do obecně tmavších bytů a domů. Pokud se vám možnost zakomponování světlíku a nadsvětlíků líbí, zapřemýšlejte i o kombinaci těchto dvou prvků. Kromě toho, že není problém vedle dveří umístit boční světlík na každou stranu, je možné rovněž zkombinovat světlík a nadsvětlík, dva světlíky a nadsvětlík, a to jak u dveří jednokřídlých, tak i dvoukřídlých.

Pokud je naším zájmem prosvětlování interiéru, není světlík jediným řešením. Mimořádně elegantně působí i celoskleněné dveře. Pokud bychom se ale měli věnovat atypickým úpravám interiérových dveří, podívejme se na to, jaké netradiční varianty skla a dekorů si můžeme u těchto dveří vybrat. V naší nabídce najdete celoskleněné dveře CAG s celou řadou atraktivních dekorů od abstraktních výjevů až po romantický dekor rozfoukané pampelišky.

Dveře CAG v kontrastním barevném provedení dokážou překvapit

Pro milovníky neotřelého a lehce provokativního designu máme i další lahůdku. Napovíme jedním slovem – kontrast. Nabízíme dveře CAG v kontrastních barevných kombinacích povrchu dveří, rámečku, oblé dveřní hrany a ostění obložkové zárubně. Lze je dodat v barvě černé, šedé, bílé nebo všech nabízených dekorech laminátu. Kombinace bílé a černé snad nikdy nepřestane překvapovat.

Dveře CAG Kitty Dveře CAG Nemo Dveře CAG Ruby s jiným sklem Dveře CAG Ruby

Tabulové dveře

Svět interiérových dveří jako by dnes neznal mezí. Pokud zabrousíte do cizích vod, podíváte se na stránky zahraničních interiérových magazínů, nevyjdete z údivu. A přeci jen přijdete na to, že nic není nemožné. Za mimořádně inspirativní považujeme dveře tabulové, jejichž zevnějšek můžete měnit takřka každý den a vskutku jednoduše – křídou. „Vyrobit“ si je přitom můžete i doma pomocí tabulové fólie. Ocení je děti v dětských pokojích, jako „cool“ vychytávka budou vypadat ale i třeba v kuchyni.

Moderní interiérový design zbožňuje posuvné dveře, a to v jakékoliv podobě

Interiérové dveře se zajímavým dekoremDá se ale říci, že v současném interiérovém designu i v případě dveří vítězí přírodní téma. Dřevo a kámen jsou nestárnoucí stálice. A dveře tyto dva materiály milují. Ano, i kámen. Věřte, nebo ne, ale kámen na dveřích vypadá neuvěřitelně atraktivně. Co by to bylo ale za moderní design, kdyby si s takovým klasickým přírodním prvkem neuměl pohrát v moderním duchu.

A tak není problém rustikální dveře posouvat. Posuvné dveře jsou celosvětovým hitem současnosti. Jejich spojení s rustikálním vzhledem dveří je ale skutečně nápadité.