by wp_petr wp_petr

Smrkové dveře – smrkové dřevo je právem nejrozšířenějším materiálem v našich interiérech. Je pružné, houževnaté a zároveň cenově dostupné, což často hraje právě pro něj! Smrkové dřevo provoní každý interiér. I když už si v dnešní době kupujeme na Vánoce kavkazské či normandské jedle, které dlouho vydrží zelené, s nostalgií vzpomínáme na smrk, který dokázal provonět celý dům. Smrk je zkrátka synonymum pro teplo domova, hřejivou atmosféru, která zahřeje nejen tělo, ale i duši. To, že smrček rychleji opadá než jiné stromy, nás ale nemusí trápit při výběru dřevěného zařízení našich domácností, tedy například dveří.

interierove-dvere-masivSmrkové dřevo je méně sukovité a obsahuje méně pryskyřice

Ještě nevíte, proč je smrk právě vaší jedničkou? My máme hned několik důvodů, které vás přesvědčí! Ač je smrkové dřevo známé jako dřevo měkké, neznamená to v žádném případě to, že by nic nevydrželo. Naopak! Smrkové dřevo je pružné, houževnaté, pevné, zároveň ale lehké a odolné. Oproti jiným dřevinám je méně sukovité a obsahuje méně pryskyřice – i přesto ale krásně voní. Smrkové dřevo příliš nesesychá, ani se nebortí. Suché je navíc velmi trvanlivé. Kromě cenové dostupnosti je v našich interiérech oblíbené i díky tomu, že ho lze opracovat do hedvábné hladkosti, mořit a lakovat dle libosti. Stane se tak vhodným doplňkem do jakkoliv zařízené domácnosti.

interierove-dvere-bezsuky-smrkJe jen na vás, jak budou smrkové dveře vypadat

Všechny tyto výhody oceníte i u smrkových dveří. Je jen na vás, jak budou výsledné dveře vypadat. Lze je tak přizpůsobit skutečně každému interiéru. S decentní povrchovou úpravou můžete nechat vyniknout přirozenou kresbu a strukturu dřevěného masivu, nebo můžete vsadit na pravý opak a dřevěný vzhled zcela potlačit.

Co se týče vzhledu smrkových dveří, stojí za zmínku i to, že smetanově bílé až lehce nahnědlé smrkové dřevo si udržuje poměrně spolehlivě svůj původní vzhled. Netmavne jako jiné dřeviny. Je proto rovněž vhodnou volbou pro všechny, kteří chtějí dát prostor přirozenému vzhledu dřeva.

Smrkové dveře:

  • jsou cenově dostupné
  • tepelně izolují
  • nabízí široké možnosti, co se týče povrchové úpravy
  • jsou pevné, ale zároveň lehké
  • příliš nesesychají
  • vynikají jednotnou kresbou, neobsahují tolik pryskyřice jako jiné dřeviny
  • jsou stálobarevné, netmavnou jako například dveře z borovice
  • vynikají hladkým vzhledem, který lze dobře mořit i lakovat
  • je možné přizpůsobit každému interiéru

Dřevěný masiv vyniká nadčasovou krásou, která se neokouká

Už se vám smrkové dveře zamlouvají o něco více? Nebojte se investovat do kvality. Koupě dveří z dřevěného masivu – dřevěné dveře se stane tím nejlepším rozhodnutím, které uděláte při zařizování vašeho interiéru. Dřevo je nezaměnitelné. I v „chladně“ zařízeném pokoji vykouzlí dřevo příjemnou a hřejivou atmosféru. Dřevo je nesmrtelným materiálem, který vyniká nestárnoucí krásou, která se neokouká. Dřevo je navíc nedílnou součástí „zdravé“ domácnosti. Neuvolňují se z něj žádné škodlivé látky. Dřevěné dveře se tak nemusíte bát umístit i do domácnosti, kde žijí děti.

interierove-dvere-masiv-smrk interierove-dvere-masiv-smrk_moření interierove-dvere-masiv-smrk_bezsuký interierove-dvere-masiv-smrk_bezsuký_moření

Tip:

Navštivte náš showroom kde najdete velkorysou výstavku dřevěných celomasivních dveří v těchto dřevinách – smrk, dub, buk, javor, modřín v provedení se suky i bez suků.