by wp_petr wp_petr

Posuvné dveře do stavebního pouzdra představuje rafinované řešení do každého interiéru. Jaké by ale mělo být dveřní křídlo, které se v něm bude posouvat? Téměř jakékoliv. Posuvné dveře posunuly interiérový design do zcela nové úrovně. Díky posuvným dveřím je jako mávnutím kouzelného proutku najednou vyřešeno hned několik nejčastějších problémů současného bydlení, se kterými se setkáváme při zařizování interiéru – nedostatek prostoru a těžko kombinovatelný design některých nutných interiérových prvků (jakými jsou třeba právě dveře) s originálně zařízeným bytem či domem. I když se nám na posuvných dveřích líbí právě to, že mohou zmizet, neznamená to samozřejmě, že by před námi nestál výběr dveřního křídla. Něco se přeci posouvat musí. Jaké jsou naše možnosti?

dveře do pouzdra

Bílé lakované dveře neruší barvou ani vzhledem

Designově zcela nenáročné řešení představují bílé dveře. Jsou ideální volbou, pokud preferujete moderní čistě zařízené bydlení v jednoduchém stylu. Bílé lakované dveře nepůsobí nijak rušivě ani barvou, ani případnou přírodní kresbou dřeva. Výrobce stavebních pouzder pro posuvné dveře Eclisse představuje bílé lakované dveře jako nejekonomičtější a zároveň designově přijatelnou variantu. „Tyto dveře mají voštinovou výplň (stlačený papír) a jsou opatřeny MDF lakovanou deskou. Můžu říci, že např. v plném provedení nevypadají zase tak úplně špatně. Samozřejmě není bílá jako bílá a můžete si dnes vybrat s opravdu široké nabídky bílých povrchů: folie, lamino s pórem nebo bez póru, stříkané do RAL nebo klidně i bílá na masivních dveřích.

bílé dveře do pouzdra

Laminátové dveře představují kvalitní řešení za rozumnou cenu

Pokud se nechcete pustit do větších investic, ale zároveň chcete, aby posuvné dveře „za něco stály“, vsaďte na laminátové dveře. Příznivá cena a poměrně vysoká kvalita, to jsou hlavní pozitiva tohoto materiálu. Krom toho jsou laminátové dveře odolné proti mechanickému poškození a k dispozici je celá řada velmi atraktivních dekorů. Jeví se tedy jako skutečná zlatá střední cesta.

laminatove_posuvne_dveře_do_pouzdra

Do stavebního pouzdra lze usadit i dveře z dřevěného masivu

Větší, ale o to trvalejší investici představují dřevěné dveře z masivu. Dřevěné dveře dokážou navodit kouzelné teplo domova i tam, kde jsme zařízení bytu podcenili a naše bydlení se nám zdá zatím neútulné. Ale nemusíme mít hned krb a kočku na područce ušáku. Domov dělá i přírodní krása dřeva. Dřevěné dveře jsou stálicí, která vám bude dělat v interiéru společnost více než jedno nebo dvě desetiletí. Jejich přírodní krása vás neomrzí, a pokud ano, můžete je přebrousit a znovu nalakovat. Samozřejmostí jsou dřevěné dveře v rustikálně zařízeném bydlení. Poslední dobou se ale přírodní krása dřeva stále více prosazuje i ve vysoce moderních interiérech.

dveře do pouzdra masiv

Skleněné dveře – čistému designu nelze odolat

Stavební pouzdra jsou poslední vychytávkou moderního bydlení. Nestárnoucím a vysoce módním trendem je i sklo. Není důvod, proč tyto dva prvky nespojit. Posuvné dveře dokážou zvětšit prostor, který je v každém interiéru vskutku nedostatkovým zbožím. Pokud jsou navíc vyrobeny ze skla, zvětší se prostor i opticky a celé bydlení se prosvětlí. Čiré sklo navíc není jedinou dostupnou variantou. Kromě toho si můžete do interiéru pořídit stylové barevné skleněné dveře, dveře pískované, atd. Elegantní design je snad vykoupen pouze nutností častějšího čištění a údržby skleněných dveří.

skleněné dveře do pouzdra

Ve stavebním pouzdru lze posouvat takřka každé dveře, jaké se vám zlíbí. Nikdy ale nešlápnete vedle, když vsadíte na dveře renomovaných výrobců. Z naší nabídky můžeme určitě doporučit české dveře CAG nebo Czech Door, které se vyrábí výhradně v České republice pro český, německý a rakouský trh – samozřejmě vždy ve stejné kvalitě.

Tip:

Nezapomeňte na kvalitní kování pro posuvné dveře. Je to sice drobný detail, ale při nevhodném výběru můžete vše pokazit.