by wp_petr wp_petr

V moderním interiéru není nikdy dost rafinovaných řešení. Skládací dveře elegantně vyřeší nedostatek místa, svým vzhledem působí velmi atraktivně.

SKLÁDACÍ DVEŘE 1

SKLÁDACÍ DVEŘE 6Skládací dveře se stanou atraktivním interiérovým prvkem vaší domácnosti a navíc vám ušetří i prostor. I proto jsou skládací dveře zejména v menších domácnostech oblíbeným řešením. Je vhodné je osadit tam, kde není vhodné nebo možné umístit klasické otočné dveře nebo dveře posuvné.

Skládací dveře ukotvené k horní zárubni se otevírají snadno a tiše

Jak skládací dveře fungují? Při otevírání se skládají k zárubním. Počítejte ale s tím, že umístěním skládacích dveří se průchod zmenší nejméně o dvě tloušťky dveřního křídla. To je ale už zanedbatelný problém v porovnání s tím, kolik tyto dveře prostoru ušetří. Další výhodou kromě úspory místa je i to, že v podlaze nejsou žádné kolejnice, které by narušovaly vzhled interiéru. Dveřní křídlo skládacích dveří je rozděleno na dvě části, ty jsou spojeny panty. Dveře jsou ukotvené k horní zárubni, otevírají se tiše a snadno.

skládací dveře 8

Skládací dveře CAG se mohou pochlubit špičkovým provedením i vysokou životností

V naší nabídce najdete dveře CAG jednokřídlé i dvoukřídlé, přičemž maximální šířka pro jednokřídlé dveře je 100 cm. Jsou přitom stejně kvalitní jako otočné dveře tohoto výrobce. Je zachováno jak špičkové provedení, vysoká životnost, tak i kvalita použitých materiálů. Nemusíte se tedy obávat, že by skládací dveře „méně vydržely“, byly méně odolné nebo nesplňovaly to, co od nich očekáváte. CAG představuje roky prověřenou kvalitu. Vyberte si mezi dvěma provedeními skládacích dveří CAG – Heligon I a Heligon II. Skládací dveře Heligon II se odlišují dovíráním do drážky s těsněním a provedením se třemi panty.

SKLÁDACÍ DVEŘE 5Skládací dveře představují atraktivní designový prvek interiéru

Jak už bylo řečeno, skládací dveře jsou vyhledávány i kvůli atraktivnímu vzhledu. Ten může být dále podpořen i zvolením prosklené varianty. Hodí se tak i do velmi moderních interiérů, ve kterých právě sklo dominuje jako nejdůležitější designový prvek. Navíc využitím skla pro skládací dveře opět zapůsobíme na naše vnímaní menšího prostoru. Prosklené dveře prostor opticky zvětší a navíc propouští denní světlo. I tmavý pokoj, ve kterém kupříkladu nebylo možné umístit velké okno, se díky proskleným dveřím prosvětlí. Hodí se i pro využití v komerčních budovách.

skládací dveře 7Otočné dveře jsou pro vás až moc velká klasika a hledáte něco speciálního? Skládací dveře váš interiér rozhodně ozvláštní! Jsou nápadité a především rafinované. Kromě originálního vzhledu představují navíc i funkční prvek v interiéru.