by wp_petr wp_petr

Interiérové dveře BUK patří mezi nejpopulárnější. Atraktivní je jejich světlé přírodní zbarvení a jemná kresba. Vynikají ale i mimořádnými vlastnostmi. Jsou pevné, odolné a lze je snadno opracovat.

buk 1

Dveře z dřevěného masivu jsou bezesporu skvělým doplňkem každého interiéru. Jsou přirozeně krásné, stylové, moderní, představují trvalou hodnotu, vydrží totiž věky… a navíc jsou zdravé. Už samotné označení „masiv“ v nás evokuje dojem něčeho poctivého a solidního. Není ale masiv jako masiv. Primárně je třeba říct, že pokud hovoříme o dveřích z masivu, znamená to, že jsou vyrobeny ze dřeva, které bylo opracovávané jako celý kus. Tím je odlišujeme od dveří lepených nebo od dveří z dřevotřísky. O vlastnostech dveří ale rozhoduje převážně typ dřeva. Co nám přináší dveře bukové?

Pro bukové dřevo je typický světlý odstín

buk 2Bukové dřevo patří v našich končinách k nejoblíbenějšímu. Je k tomu hned několik důvodů. Je především tvrdé, odolné, pevné a lze snadno opracovat až do dokonale hladkého povrchu. Atraktivní je i přirozený světlý odstín, který je pro bukové dřevo typický. Charakteristická je i jemná kresba. 

Povrchové úpravy – transparentní lak, moření i bílý pigment

Bukové dveře Czech Door v sobě spojují všechny klady tohoto jedinečného materiálu. Co se týče estetické stránky, můžete si vybrat hned z několika velmi atraktivních povrchových úprav. Pokud chcete dát prostor přírodnímu vzhledu buku a líbí se vám právě jeho světlé zbarvení, jsou pro vás pravděpodobně ideálním řešením dveře ošetřené transparentním lakem. Teplý odstín, který zútulní každý interiér, vykouzlí na bukovém dřevu moření. Mořené bukové dveře ozvláštní klasický vzhled buku. Mimořádně elegantním dojmem působí dveře ošetřené lakem s bílým pigmentem. Ty uspokojí i ty, kteří zrovna neholdují klasickému přírodnímu vzhledu dřeva a dávají přednost třeba právě nesmrtelné bílé barvě, která v interiéru snad nikdy nezevšední. 

Bukové dveře Czech Door – šest modelových řad nabízí něco pro každého

Pokud už máte o materiálu dveří jasno a buk je vaším favoritem, je na čase vybrat model dveří. Vybírat můžete ze všech modelových řad Czech Door – je jich celkem šest.

  • Modelová řada FR – Tyto dveře vynikají jemnou subtilní elegancí, kterou podtrhuje jednotná šířka všech vlysů (12 cm), jednoduchá profilace dveří a zasklívacích lišt a ploché výplně.

modelova rada F cz door

  • Modelová řada G – Bukové dveře řady G slibují zejména luxusní vzhled. Jejich vzhled je velmi moderní a zcela univerzální. Dveře jsou skutečně minimalistické – dá se říci, že je tvoří pouze rovná deska s případným výřezem pro sklo. Na atraktivitě dveře získávají dále i tím, že si můžeme vybrat směr dřevních vláken – tedy vertikální nebo horizontální.

modelova rada G cz door

  • Modelová řada F – Další moderní perličkou jsou dveře řady F. Díky jednoduché profilaci dveří a zasklívacích lišt se stanou ozdobou moderního interiéru.

modelova rada F cz door

  • Modelová řada FS – Profilované výplně a dveřní vlysy s jednoduchým kulatým profilem, to jsou charakteristické rysy těchto dveří, které se hodí téměř do každého interiéru. Představují skutečnou klasiku.

modelova rada FS cz door

  • Modelová řada FG – Opakem minimalismu modelové řady G jsou bukové dveře modelové řady FG. Uvítají je zejména milovníci rustikálních interiéru. Pro tyto dveře jsou totiž charakteristické profilované výplně, bohatě zdobné profily dveřních vlysů a zasklívacích lišt.

Řada FG - modely

  • Modelová řada Elegance – Pro atypická přání zákazníků jsou určeny dveře Czech Door Elegance. Mohou mít nestandardní šířky frýzů, zvláštní profilace, atypické prosklení, zvláštní tvary výplní.

modelova rada ELEGANCE cz door