by Blanka Chocová Blanka Chocová

Přemýšlíte o posuvných dveřích do stavebního pouzdra nebo na stěnu, protože toužíte po něčem originálním? Jste na správné adrese. Posuvné dveře nejsou ale pouze esteticky atraktivní, jsou i mimořádně funkčním prvkem interiéru. Shrňme si tedy jejich praktičnost do několika bodů a potom se zaměřme na otázku vzhledu, která vás zajímá.

posuvne-dvere-eclisse-luce-umoznuji-umisteni-osvetleni-na-stenu-s-pouzdrem

Proč posuvné dveře oceníte i po praktické stránce?

  • Otevíráním klasických otočných dveří si ubíráte prostor – to s posuvnými dveřmi odpadá.
  • Když nejsou zavřené, tak nijak nepřekáží. Posuvné dveře do pouzdra dokonce „zmizí“.
  • Posuvné dveře neomezují ani při volbě bytového zařízení.
  • Originální vzhled – zejména ve velkých prostorech zaujmou široké dvoukřídlé posuvné dveře.
  • Jsou ideálním doplňkem do bezbariérového interiéru – nejsou zde žádné prahy a díky tomu, že se neotevírají klikou k sobě nebo od sebe, je zvládne otevřít a zavřít i vozíčkář.
  • U posuvných dveří do pouzdra Eclisse je možné na přilehlou stěnu, v níž je zabudované pouzdro, umístit i elektrické vedení (tedy zásuvky, osvětlení, apod.) či na ni zavěsit nábytek.

Posuvné dveře se mohou posouvat na stěnu či do pouzdra

Pokud vás zajímá i estetická stránka tohoto žhavého hitu světa interiérového designu, podívejme se na to, jak posuvné dveře působí v interiéru. Za prvé – posuvné dveře mohou být posuvné na stěnu či do stavebního pouzdra. V těchto dvou variantách je významný rozdíl estetický.

posuvne-dvere-eclisse-jsou-originalni-designovkou

Posuvné dveře na stěnu CAG se mohou stát originálním doplňkem interiéru

V naší nabídce najdete posuvné dveře na stěnu od firmy CAG. Pokud o nich přemýšlíte, musíte si uvědomit, že při otevírání nezmizí do stěny, jako je tomu u dveří do pouzdra. Posuvné dveře na stěnu stále uvidíte. To ale rozhodně není na škodu, naopak. Budou zvýrazněny jako originální prvek interiéru. Posouvají se těsně podél zdi na jednu stranu, popřípadě na dvě přilehlé zdi, pokud se jedná o dveře dvoukřídlé. Posuvný systém je v garnyži. Stěny, na které se dveře posouvají, musí zůstat prázdné. Stále je ale úspora prostoru větší, než v případě klasických otočných dveří. Z praktického hlediska bychom zdůraznili, že posuvné dveře na stěnu představují stavebně jednodušší řešení. Není nutné větších stavebních prací a můžete je umístit do interiéru, i když už je zcela zařízen.

posuvne-dvere-cag-prilehle-steny-musi-zustat-prazdne

Posuvné dveře do pouzdra Eclisse vynikají vysokou kvalitou

Pokud si vás svým originálním vzhledem získaly posuvné dveře do pouzdra, nabízíme vám osvědčenou kvalitu v podobě dveří a pouzder Eclisse. Jedná se designově čisté a minimalistické řešení, které vás nijak neomezuje při dalším zařizování interiéru, naopak. Jednoduchý vzhled dává vyniknout ostatnímu zařízení a samotné posuvné dveře působí velmi netradičně. Moderní vzhled je umocněn, pokud jsou posuvné dveře celoskleněné nebo ze skla a hliníku. Skleněné dveře Eclisse, které nabízíme, mohou být navíc zdobeny atraktivními dekory, například florálními.

posuvne-dvere-eclisse-zmizi-do-steny

Posuvné dveře nabízí nadčasové kouzlo minimalistického designu a skvělé funkční a praktické vlastnosti. Ať už se rozhodnete pro posuvné dveře na stěnu CAG nebo posuvné dveře do pouzdra Eclisse, věřte, že si pořizujete kvalitní výrobky, které vydrží věky a navíc vás neomrzí.