by Blanka Chocová Blanka Chocová

Dveře mohou na první pohled představovat poměrně fádní prvek interiéru. Nemusí tomu tak ale v žádném případě být a často ani není! Atraktivní řešení nabízí posuvné dveře do stavebního pouzdra nebo na stěnu. Když svěříte zařízení bytu či domu do rukou profesionálního designéra, často se dozvíte, že každá místnost by měla mít tzv. „focal point“. Pod tímto termínem si představte bod, který upoutává pozornost, centrum, na které chcete, aby se lidé v místnosti soustředili. Posuvné dveře se díky svému neotřelému vzhledu a rafinovanosti takovým bodem jistě stanou a vy se budete moci pochlubit stylovým interiérem i bez peněz, které byste vydali za profesionálního designéra.

posuvne-dvere-eclisse-luce-umoznuji-umisteni-osvetleni-na-stenu-s-pouzdrem

Posuvné dveře se mohou zasouvat do stavebního pouzdra nebo podél stěny

Posuvné dveře mohou být v zásadě dvojího typu. Buď se mohou posouvat podél stěny – v tomto případě máte dveřní křídlo stále „na očích“, nebo se mohou zasouvat do stavebního pouzdra – tehdy dveřní křídlo do stěny „zmizí“. V našem sortimentu najdete obě tyto varianty!

eclisse-syntesis-line-dvoukridle

Stavební pouzdro do stěny představuje takové „kouzlo“. Jako mávnutím kouzelného proutku vám vykouzlí v pokoji prostor navíc. Dveřní křídlo, které se zasouvá, se „neoťukává“ při otevírání s jinými dveřmi, a nepůsobí ani těžkopádně, jako to některé dveře umí. Nemusíte řešit problém s tím, že v některých místnostech zkrátka nemáte tolik místa, aby se v nich dveřní křídlo otvíralo – příkladem jsou třeba pokoje se zkoseným stropem.

posuvne-dvere-eclisse-dvoukridle-titulka

Do pouzdra Eclisse Teleskop se dveře zasouvají teleskopicky

Pokud právě stavební pouzdro je to, co hledáte, nabízíme vám stavební pouzdra a posuvné dveře Eclisse, které představují absolutní špičku na našem trhu. Díky tomu, že se jedná skutečně o vysoce renomovaného výrobce, je i nabízená škála dveří a pouzder velmi široká. Rozhodně se nebojte, že byste si vybírali ze dvou typů. Posuvné dveře Eclisse mohou být jednokřídlé i dvoukřídlé, přičemž stavební pouzdra se nachází v přilehlých stěnách. Mohou být ale širší a zasouvat se teleskopicky pouze na jednu stranu (Eclisse Teleskop).

eclisse-teleskop-dvoukridle

Je libo bez obložek? Módním hitem jsou pouzdra Eclisse Syntesis Line

Vrchol designové estetiky představují jednokřídlá a dvoukřídlá bezobložková stavební pouzdra Eclisse Syntesis Line, která byla navržena s respektem k eleganci čistých linií. Toto řešení nabízí vašemu interiéru ještě více volnosti – dveře totiž dokonale splývají se stěnou. Výsledný estetický efekt umocníte, když zvolíte celoskleněné dveřní křídlo.

bezoblozkova-stavebni-pouzdra-eclisse-syntesis-line-titulka

S posuvnými dveřmi na stěnu CAG vám odpadají stavební práce

Originální řešení nabízí i jednokřídlé a dvoukřídlé posuvné dveře na stěnu CAG. Od klasických otočných dveří se liší na první pohled tím, že jsou bez polodrážek, pantů a otvorů pro zámek a uchycení kliky. Místo kliky jsou dveře dodávány s vydlabaným otvorem pro oválnou, kulatou či hranatou misku. Posuvné dveře na stěnu CAG rovněž řeší problém s nedostatkem prostoru – není třeba místa pro otáčení dveřního křídla. Výsledný efekt není sice až tak překvapivý, jako u dveřích které se zasouvají do pouzdra, nespornou výhodou těchto dveří je však to, že se jedná o řešení, které je stavebně jednodušší. Bez nutnosti stavebních prací je lze dveře instalovat do stávajícího interiéru. Nemusíte se bát, že by se vaše domácnost proměnila ve staveniště!

posuvne-dvere-cag-prilehle-steny-musi-zustat-prazdne

Posuvné dveře na stěnu CAG disponují i řadou praktických vychytávek. Přidáním dorazové nohy pro zadlabání protiplechu zámku docílíte toho, že dveře půjdou zamykat. Kromě toho ale dorazová noha poslouží i k lepšímu utěsnění prostoru mezi dveřmi a obložkou – to oceníte zejména v případě, že si vyberete dveřní křídlo s vyšší ozdobnou lištou.