by wp_petr wp_petr

Čeká vás výběr interiérových dveří? Žádný strach! Přinášíme vám průvodce, který vás provede koupí od začátku až do konce! Interiérové dveře tvoří nedílnou součást každé domácnosti. Na následujících řádkách najdete přehled těch nejčastějších otázek, se kterými se při jejich výběru setkáte.

Otázka č. 1: Jaký povrchový materiál?

dub dveře prknoV naší nabídce najdete dveře s nejrůznějšími typy povrchové úpravy. Každý má své nepopiratelné výhody. Dveře foliované, laminátové, dýhované či dveře z masivu – výběr je jen na vás. Dveře s povrchovou fólií představují nejekonomičtější variantu vhodnou do nenáročného interiéru nebo do prostoru, u kterého víme, že ho čeká v blízké době rekonstrukce. Často se ocitáme v situaci, kdy zařizujeme interiér, o kterém předem víme, že ho nebudeme obývat více než několik let.

laminátové desky

Zlatou střední cestou představují dveře s laminátovou povrchovou úpravou. Jsou odolné, hodí se do domácnosti s dětmi i domácími mazlíčky. Mechanickému poškození totiž statečně vzdorují. Nemění vlivem okolních podmínek barvu. Některé lamináty navíc skvěle kopírují dřevěné dekory, jsou takřka k nerozeznání.

Vyznavači čistě přírodních materiálů ale asi tyto varianty neuspokojí, pro ty jsou tu dveře z dřevěného masivu. Poctivé a především zdravotně nezávadné dřevěné dveře vydří věky a stárnou do krásy. Sice nejsou až tak odolné jako umělé materiály, ale je nutné dodat, že každá vráska navíc dřevěným dveřím spíše na kráse přidává, než ubírá. Další skutečně zajímavou možnost představují dveře dýhované, které jsou potaženy tenkými dřevěnými pláty. Skýtají podobná úskalí jako dveře z masivu – mohou měnit barvu vlivem záření světla. Působí ale velmi luxusně.

Dveřní výplně, aneb co je uvnitř?

Základní a nejekonomičtější dveřní výplní je ztužená papírová voština. Její výhodou je nízká hmotnost, a tím pádem i možnost snadné manipulace. O něco pevnější dveřní výplní je ale tzv. děrovaná dřevotříska. Ta nabízí navíc i lepší protihlukovou ochranu. Takové dveře mají i delší životnost a představují zlatou střední cestu pro běžně namáhané interiérové dveře. Nejodolnější dveřní výplní je plná dřevotříska. Tyto dveře jsou však v porovnání s dříve jmenovanými těžší. Jsou ale odolnější proti proražení.

konstrukce cag

Plné či prosklené?

Neopomenutelnou otázkou je i to, zda si chceme do interiéru pořídit dveře plné či částečně prosklené. Každá z těchto variant má svá pozitiva i negativa. Prosklené a částečně prosklené dveře mohou představovat ohnisko případného nebezpečí, pokud naši domácnost obývají i malé děti. Opticky ale zvětšují a prosvětlují prostor. Plné dveře mohou naopak udělat z malého pokoje ještě navíc pokoj tmavý. Nabízí ale více soukromí.

Otočné nebo posuvné?

Je třeba podotknout, že v žádném případě se při výběru dveří nemusíme omezovat pouze na klasické otočné dveře, které se zavěšené na pantech otevírají do prostoru místnosti a zabírají tak mnohdy skutečně cenné centimetry. Elegantní řešení moderního interiéru představují posuvné dveře do stavebního pouzdra či posuvné dveře po zdi – ty ale brání využití stěny vedle dveřního otvoru. Obě tyto varianty vám ušetří velké množství místa a plní zároveň bezbariérovou funkci.

dvoukřídlé úvod velký

Rozhoduje o kvalitě i cena?

garance kvalityNelze samozřejmě říci, že vše, co je levné, není kvalitní. Rozhodně to tak není. Když si ale vedle sebe postavíme poctivé dveře vyrobené v České republice a dveře ze zahraničí, které jsou nabízeny za stejnou či dokonce mnohdy nižší cenu, vychází vám z této rovnice, že je zde něco špatně. Nemohou být vyrobeny z materiálů srovnatelné kvality, mohou být hůře zpracované. Výrobce pravděpodobně musel někde ušetřit – na materiálu, komponentech, zpracování.

O čem také svědčí dobré jméno značky?

Renomovaná značka je zárukou kvality. Získal si výrobce za dlouhá léta své existence tisíce spokojených zákazníků? Pravděpodobně ne beze snahy a poctivé práce. Obliba u klientů odráží mnohé – spolehlivost, kvalitu výrobku, kompletnost nabídky, příjemný klientský servis a další služby.

logo_dveře_cag czech door logo

Další funkce, aneb potřebujete ještě něco navíc?

Občas se vyplatí si připlatit za některé nadstandardní funkce dveří. Dveře totiž nejsou pouze ozdobou interiéru, jsou především funkčním prvkem. Vyberte si tak z naší nabídky dveře protihlukové dveře, protipožární dveře nebo bezpečnostní dveře.