by Blanka Chocová Blanka Chocová

Ač na bezpečnostní dveře do panelových bytů nejsou kladeny tak vysoké nároky, co se týče schopnosti odolávat povětrnostním podmínkám (přeci jen je otevíráme pouze do chodby), nic se nemění na tom, co od nich očekáváme po stránce zabezpečení. Bezpečnostní dveře jsou tu stále od toho, abych ochránili vše, co je vám drahé – vaši rodinu a její zdraví, majetek, soukromí i vás. Už samotné narušené vaší domácnosti může působit negativně na vaši psychiku, a to nemluvíme o možné ztrátě na majetku a rodinných úsporách.

BEZPEČNOSTNÍ DVEŘE

Dveře CAG nabízí zabezpečení odpovídajíci 2. a 3. bezpečnostní třídě

V naší nabídce najdete vysoce kvalitní dveře CAG PYROSAFE BT2 a BT3, které odpovídají bezpečnostním třídám RC2 a RC3. Zastavme se ještě na chvíli u toho, co je to bezpečnostní třída a jak se značí. Zcela laicky řečeno – stupeň bezpečnostní třídy (RC) odpovídá tomu, co musí bezpečnostní dveře vydržet v případě, že by se je případný narušitel pokoušel překonat. Odolnost dveří je zkoušena speciálními nástroji s ohledem na možnou zkušenost zloděje. Námi nabízené dveře poskytují ochranu druhé a třetí bezpečnostní třídy.

bezpecnostni-dvere-cag-1

Co představuje stupeň zabezpečení RC2 a RC3?

Stupeň RC2 představuje mírnější zabezpečení. Takové dveře odolají pachateli s ne příliš vysokou schopností překonávat překážky podobného typu, pachateli, který nemá čas nebo nemůže působit hluk, a používá pouze jednoduché nástroje a fyzické násilí.

Bezpečnostní třída RC3 je zcela ideální volbou pro běžné domácnosti. Pachatel, proti kterému jsou takové dveře stavěny (a kterému odolají) je zloděj užívající páčidla délky 710 mm a delší šroubovák, ruční nářadí včetně mechanické ruční vrtačky. Počítáno je s tím, že tento narušitel již má jisté zkušenosti s překonáváním dveří.

pyramida bezpečnosti

Bezpečnostní dveře CAG jsou esteticky atraktivní

Ptáte se, jak se takové bezpečnostní dveře liší svým vzhledem od běžných dveří, které neposkytují žádné větší zabezpečení? Možná byste je pouhým okem ani nerozeznali. Výše zmiňované typy bezpečnostních dveří jsou vždy plným hladkým dveřním křídlem tvořeným z plné desky na bázi dřeva opláštěné deskami s následujícími povrchovými provedeními: laminát, laminát bílý samet, laminát reliéf, laminát real, dýha forte, HPL laminát.

Ano, čtete dobře, i bezpečnostní dveře, prvek ryze funkční, může být esteticky atraktivní. Zvláště zajímavé řešení představuje právě výše zmiňovaný povrch silnostěnné sukaté kartáčované dýhy.

bezpecnostni-dvere-cag-2

 

Bezpečnostní dveře brání i šíření požáru

Tyto dveře jsou opatřeny zámkem FAB X57 se třemi aktivními prvky, 3 závěsy a dvěma (CAG PYROSAFE BT2) či třemi (CAG PYROSAFE BT3) pasivními prvky proti vysazení a vylomení. Již samozřejmostí požární odolnost EI/EW 30.

Proč potřebuji protipožární dveře

Jaké máte doma zárubně?

Zamlouvají se vám bezpečnostní dveře CAG a chtěli byste je instalovat do vašeho bytu? Máme na vás poslední otázku – jakou máte doma zárubeň? I na tom totiž záleží. Starší zárubně neodpovídají dnešním standardům a neposkytují takové zabezpečení. V současné době nabízené zárubně jsou odolnější a speciálně vyztužené. Takové zárubně by měly doplňovat bezpečnostní dveře.