by wp_petr wp_petr

Každý materiál, ze kterého se vyrábí interiérové dveře, má co nabídnout. A dřevěný masiv je rozhodně toho příkladem. Právem je tím nejlepším na trhu.

Když začnete přemýšlet nad materiálem, ze kterého budou interiérové dveře vaší domácnosti, stoprocentně padne řeč i na dřevěný masiv. Jedná se o nestárnoucí klasiku, která má právem své výsadní postavení mezi materiály nejen pro výrobu dveří. Hlavní výhodou dřevěného dveře z masivu je to, že se jedná o přírodní materiál, a od toho se odvíjí i všechna ostatní pozitiva. Ptáte se jaká? Shrnuli jsme výhody dřevěného masivu do několika bodů, takže dřevo je interiérovou „jedničkou“, protože:

interierove-dvere-masiv-smrk_bezsuký  interierove-dvere-masiv-smrk_moření  interierove-dvere-dub  interierove-dvere-bezsuky-smrk

Dřevěný masiv je dobrým tepelným izolantem.
interierove-dvere-masiv

Přírodní dřevo je dobrým tepelným izolantem, a proto i dveře z dřevěného masivu vynikají dobrými tepelně izolačními vlastnostmi. Krom toho masivní dveře částečně tlumí i šíření hluku.

Dřevěné dveře jsou nedílnou součástí „zdravého“ interiéru.

Dřevěný masiv je zdravotně nezávadný – při vhodné povrchové úpravě se z něj neuvolňují žádné zdraví škodlivé látky, jako je to u jiných materiálů. Masiv je proto ideálním řešením do interiérů, které obývají děti i alergici.

Dřevěný masiv slibuje dlouhou životnost.

Pokud hledáte dveře, které vydrží věky, vsaďte na masiv. Dřevěný masiv vyniká dlouhou životností. Dveře z masivu stejně jako masivní nábytek už něco ustojí. Stejně jako se vám poctivý masivní stůl hned nerozviklá, nerozbijí se snadno ani dveře z masivu.

Investice do masivu se vám ve finále vyplatí.

Ačkoliv jsou interiérové dveře z masivu v počátku dražší, věřte, že se vám tato počáteční investice v průběhu let vyplatí. Poctivé masivní dveře nebudete muset za několik sezón vyměnit, nebudou vás trápit problémy s opravami oděrů a škrábanců. Dřevo stárne do krásy.


investiceKdyž se dveře opotřebují, není nutné je hned vyměnit.

Dveře z dřevěného masivu vydrží v interiéru roky, i díky tomu, že jejich renovace není složitá. Zatímco dveře z některých umělých materiálů musíte za pár let vyměnit, dveře z masivu stačí přebrousit a naolejovat, navoskovat nebo nalakovat.

Přírodní krása dřeva je nesmrtelná. Navíc si na nic nehraje.

Můžete bydlet na samotě u lesa, v srdci velkoměsta, v bytovce na sídlišti nebo v rodinném domku na předměstí… zkrátka kdekoliv a všude najdou dveře z dřevěného masivu své uplatnění. Hodí se skutečně téměř kamkoliv a svou přirozenou krásou jsou nadčasové. Pokud dáte prostor dřevěné kresbě, získáte skutečně originální doplněk interiéru. Ale bát se nemusíte ani tehdy, když zařizujete moderní minimalisticky interiér, kde není pro rustikální vzhled místo. Dřevo je neuvěřitelně univerzální. V poslední době se navíc stalo skutečným trendem. V moderních interiérech najdete dřevo i na těch nejméně pravděpodobných místech – třeba i v koupelně.

Přírodní krása dřeva je navíc „opravdová“. Zatímco jiné moderní materiály, ze kterých jsou interiérové dveře vyráběny, často jen dřevo napodobují, s přírodním dřevěným masivem získáte originál.

Sunburst in natural Forest - Fairytale Mood

Vůně dřeva a teplo domova – kouzlo, které ničím nenahradíte.

Můžete vybírat mezi těmi nejkvalitnějšími umělými materiály, ze kterých se interiérové dveře vyrábí, a stejně nenajdete dveře, které by dokázaly to, co ty skutečně dřevěné. Dveře z dřevěného masivu provoní celý interiér nenapodobitelnou vůní. Díky tomu a svému přírodnímu vzhledu dokážou dveře z masivu navodit hřejivou atmosféru v celé domácnosti.

Přijďte si prohlédnout dřevěné dveře do našeho showroomu v Praze 4

PRODEJNA_koláž_1150px

TIP:

K poctivým dřevěným dveřím se hodí kvalitní rustikální kliky 🙂