by wp_petr wp_petr

Protipožární stěny oddělují zpravidla dva požární sektory ve veřejných budovách, ale nejen to! Svoji funkci splní i v domácnostech. Jsou nejen funkční a praktické, ale i mimořádně estetické. Každý i tmavší interiér prosklené stěny dokonale prosvětlí.

PROTIPOŽÁRNÍ STĚNY SKLO 2

evakuace oheňProtipožární stěny slouží k lepší ochraně budov, ve kterých hrozí zvýšené nebezpečí požáru. Tyto budovy jsou zpravidla rozděleny na více úseků, které jsou odděleny protipožárními bariérami sloužícími ke zpomalení šíření plamenů a tepelného toku. Hlavním cílem protipožárních stěn je poskytnutí dostatečného času pro evakuaci. Je tak chráněn nejen majetek, ale především i zdraví a lidské životy. Požární stěny ale v žádném případě nenachází své uplatnění jen ve veřejných budovách, které jsou takto rozděleny na požární sektory. Oživí i interiér běžné domácnosti. Mohou být totiž i mimořádně elegantní a praktické. Vyberte si mezi protipožárními stěnami prosklenými či plnými.

Protipožární prosklené či plné stěny musí splňovat nároky na požární odolnost

Požární odolnost, tedy schopnost stavebních konstrukcí odolávat účinku požáru, je definována jako doba v minutách, po kterou zůstávají požární stěny bez porušení funkce. V naší nabídce najdete požární stěny s minimální požární odolností 30 minut.

protipožární stěny neotřelý design

Hlavní výhodou prosklených protipožárních stěn je neotřelý design. Unikátní systém protipožárních prosklených stěn s nadsvětlíkem v konstrukci obložkové zárubně a s bočním světlíkem v rámové konstrukci dokonale prosvětlí i menší tmavé místnosti.

Protipožární stěny CAG překvapí svým elegantním vzhledem

Laminát

Laminát

Je libo protipožární stěny s laminátovým či dýhovaným povrchem? Není problém. V naší nabídce najdete širokou nabídku různých povrchových úprav pro protipožární stěny. Vyberte si ze stěn značky CAG v provedení fólie, laminát, laminát bílý samet, laminát reliéf, laminát real, lakované či dýha forte. Právě poslední zmiňovaná povrchová úprava protipožárních stěn je skutečná designová libůstka – silnostěnná sukatá kartáčovaná dýha v dřevině dub udělá parádu v každém moderním interiéru. Protože je dýha skutečně přírodním materiálem, doplní skvěle každý interiér, ve kterém hraje přirozená krása dřeva prim.

Dýha

Dýha

Povrchovou úpravu protipožární stěny ale vybírejte s ohledem na podmínky vaší domácnosti a využití. V nenáročném prostředí, tedy domácnosti, kterou neobývají ani malé děti, ani domácí mazlíčci s ostrými drápky, se osvědčí i stěny s povrchovou fólií. Nejlepší poměr mezi cenou, výdrží a náchylností na údržbu představuje odolný laminát. Exkluzivní přírodní vzhled nabízí nadčasová dýha. Díky široké škále povrchových úprav snadno zkombinujete stěny se zařízením celého interiéru a interiérovými dveřmi.

Vedle dveří můžete umístit libovolné množství prosklených světlíků – stěnu si tak sestavujete podle svého

PROTIPOŽÁRNÍ STĚNY SKLO Co se týče funkčnosti protipožárních stěn, je třeba se zmínit u těch prosklených o skle. Protipožární stěny nemohou být vybaveny obyčejným sklem. Protipožární sklo musí splňovat nároky na požární odolnost EI nebo EW 30. Označení EI znamená, že protipožární stěna brání šíření požáru, EW značí, že stěna šíření požáru omezuje. Protipožární stěna s protipožární odolnost EW splňuje tedy mírnější kritéria. „Třicítka“ v kódu protipožární odolnosti znamená, že požární stěna odolává účinkům požáru minimálně 30 minut. Maximální šířka bočních prosklených světlíků je 1 m a maximální výška je 3,48 m. Světlíků ale vedle sebe můžete umístit tolik, kolik chcete.