by wp_petr wp_petr

Dveřní pouzdra jsou snem nejednoho bytového architekta. Designově nás neomezují při výběru dalšího zařízení interiéru, nepřekáží nám ani prostorově, ba právě naopak! V neposlední řadě vypadají skutečně skvěle. Co víc si přát.

posuvy sklo

masivní posuvy do stěny 2V málokterém moderním interiéru se potýkáte s tím, že nevíte, čím byste už zaplnili prostor. Většinou je to bohužel právě naopak. Každý člen rodiny má své koníčky, ke kterým potřebuje vybavení, které by samo o sobě zaplnilo celou jednu místnost, k tomu potřebujeme stále více úložného prostoru, protože všem dětem už dávno nestačí jedna šatní skříň dohromady, občas přijedou prarodiče nebo návštěva a zkuste v tom malém bytě najít místo pro rozkládací lůžko… Takto bychom mohli pokračovat donekonečna. Proto je i maličkost, která nám ušetří pár centimetrů vítaná s otevřenou náručí. A co když to není jen pár centimetrů? Posuvné dveře nabízí totiž víc než to!

otevřené otočné dveřePosuvné dveře jsou pravým požehnáním do každého menšího interiéru

Klasické otočné dveře se při otevírání otevírají do místnosti nebo do chodby a ani jedno zpravidla není příliš vítané. Když se otevírají do místnosti, omezuje nás to v tom, kolik nábytku můžeme do místnosti dát a jak ho můžeme rozmístit. Při otevírání do chodby se nám pravděpodobně stane, že se dveře střetávají s jinými dveřmi. Pokud si zrovna nelibujete v neustálém narážení dveří o sebe ve chvílích, když někdo vychází z koupelny a někdo z obývacího pokoje, jsou pro vás posuvné dveře do pouzdra požehnáním.

Posuvné dveře odlehčí celý interiér

Posuvné dveře do pouzdra navíc prospějí i vzhledu interiéru. Vynikají svojí čistou elegancí a jednoduchostí. Neomezují nás svým vzhledem při dalším zařizování interiérů. A co víc – posuvnými dveřmi celý prostor odlehčíme a dodáme mu určitou vzdušnost.

masivní posuvy do stěny 2b masivní posuvy 4

V naší nabídce najdete „vychytaná“ pouzdra Eclisse, která je možné zabudovat jak do zdiva, tak do sádrokartonu. Tato pouzdra navíc vynikají velmi vysokou životností, které je dosaženo i díky pevné a odolné konstrukci nebo díky umístění tzv. dorazového dílu, který brání případným deformacím a usnadňuje opláštění obložkami.

eclisse nákres

Minimalistickou krásou vynikají bezobložková pouzdra Eclisse Syntesis

syntesis lineItalská firma Eclisse vyrábí kvalitní stavební pouzdra již od roku 1989, proto je škála produktů, které nabízí a které najdete i v našem sortimentu, skutečně široká. Nejste tedy odkázáni na koupi pouze klasického obložkového jednokřídlého pouzdra, svým atraktivním vzhledem upoutají vaši pozornost jistě i moderní a skutečně minimalistická bezobložková pouzdra řady Syntesis.

syntesis luceVskutku rafinované řešení nabízí pouzdro Syntesis Luce, které kromě úplné integrace pouzdra do stěny a z toho pramenící „neviditelnosti“ dveří, nabízí i možnost umístit na pouzdro různá elektrozařízení, například vypínače, světla, zásuvky, apod. Přímo uvnitř pouzdra je umístěn kanálek, kterým se elektřina vede.

Stavební pouzdro, do kterého můžete jako do klasické stěny vrtat – to je Eclisse Ewoluto

ewolutoStavební pouzdro Ewoluto nabízí možnost zavěsit na kapsu pouzdra nábytek nebo sprchový kout. Díky své speciální konstrukci se pouzdro proměňuje ve skutečnou stěnu, do které můžeme vrtat a tedy na ni i cokoliv zavěsit. V naší nabídce najdete stavební pouzdra Eclisse, pro které neexistují žádné limity.

Posuvné dveře ale nejsou jen estetickou perličkou, jsou i praktické a funkční. Neobejde se bez nich žádný moderní bezbariérový interiér. posuvy vozíčkářiKrom toho, že je průchod či průjezd dveřmi snadnější díky tomu, že ve dveřích není práh, jsou posuvné dveře pro handicapované osoby vhodné i díky jednoduchému ovládání umístěnému na stěně. Vozíčkář, pro kterého je otevření otočných dveří komplikované, si tak může posuvné dveře otevřít zmáčknutím jediného tlačítka. Tyto výhody ocení nejen vozíčkáři, ale i osoby zrakově postižené nebo osoby se sníženou pohyblivostí.