by wp_petr wp_petr

Dveře do dětského pokoje musí být především bezpečné a musí odolat i těm nejdivočejším dětským hrám. Svá pozitiva mají i dveře s protihlukovou úpravou. Dětský svět je specifický již tím, že se mění s tím, jak dítě roste.

Děti mají v různém věku různé potřeby a tráví volný čas odlišně. Od toho se odvíjí i nároky na nábytek a další vybavení v dětském pokoji, včetně dveří. Dveře do dětského pokoje vybíráme dle požadavků na jejich funkčnost, bezpečnost, ale i vzhled.

Kvůli bezpečí dětí nevybíráme dveře zcela prosklené

celosklo zákazPrvní otázkou, kterou si musíme položit je, zda hledáme dveře plné či částečně prosklené. Obě tyto varianty jsou do dětského pokoje přípustné. Z hlediska bezpečnosti nejsou doporučovány dveře zcela prosklené. Pokud zařizujeme dětský pokoj pro předškoláka, školáka, či mladší dítě, které do divočejších her teprve doroste, musíme počítat s tím, že i dveře budou v budoucnu odolávat nejednomu dětskému „útoku“.

Plné dveře jsou vhodné do světlého dětského pokoje s dostatkem oken

dveře do dětského pokojeZcela ideálním řešením se nemusí zdát ani dveře plné. Plné dveře mohou způsobit, že dětský pokoj bude tmavý. Pokud je v pokoji dostatek oken a pokoj je prostorný a světlý, nemusíme tento problém ale řešit.

Zlatou střední cestou jsou dveře s proskleným prostorem v horní polovině dveří, kam zcela malé děti nedosáhnou. Částečně prosklené dveře mají i tu výhodu, že rodičům nabízí možnost dohledu nad tím, co děti dělají, což se v případě malých dětí může hodit. Tyto otázky stejně jako otázku bezpečnosti skleněných dveří samozřejmě nemusíme řešit, pokud zařizujeme pokoj pro teenagera.

Při výběru materiálu dveří hledáme kompromis mezi odolností a pořizovací cenou

Nezanedbatelnou otázkou je materiál. Kdo již dítě má, jistě bude souhlasit s tím, že čím pevnější, tím lepší. Na druhou stranu lze předpokládat, že ani ten nejodolnější materiál nemusí dětským hrát zcela odolat, a zároveň je pravděpodobné, že děti budou během dospívání toužit po úpravě vzhledu i vybavení pokoje. Je tedy vhodné hledat kompromis mezi odolností a pořizovací cenou dveří. Takovým vhodným řešením jsou laminátové dveře (laminát je odolný proti poškrábání a mechanickému poškození). Díky jejich elegantními vzhledu, některé i věrně kopírují kresbu dřeva, je lze umístit i do celého interiéru bytu či domu a tím zařízení designově sjednotit. 

Dveře z dřevěného masívu jsou „zdravou“ variantou

dveře do dětského pokoje řevPokud nedáte dopustit na vysokou kvalitu a zakládáte si na tom, aby vaše dítě bydlelo v zcela zdravotně nezávadném prostředí, nabízí se doporučení dveří z dřevěného masívu. Pokud při výběru dáte pozor na to, jak je upraven povrch masívních dveří, budete mít jistotu, že se z nich nebudou uvolňovat žádné škodlivé látky. Dřevěné dveře z masivu se oproti jiným materiálům dají opravit a při správném zacházení s Vámi mohou jít celý život.

Přemýšleli jste o protihlukové úpravě dveří do dětského pokoje? Je samozřejmé, že chcete mít přehled o tom, zda jsou vaše děti v pořádku, zda náhodou nekřičí, zda na ně něco nespadlo… Nicméně přiznejme si, že každá dětská hra se nezřídka svojí hlučností podobá i fandícímu „kotli“ na hokejovém zápase, a stačí, aby i jeden z rodičů potřeboval na práci ve své pracovně klid, a problém je na světě. Pokud si chcete ušetřit starosti, mohou vám protihlukové dveře zachránit klid v domácnosti. Protihlukové dveře navíc pomohou i ve chvíli, kdy uložíte děti ke spánku a ve vedlejší místnosti se ještě budete chtít dívat na televizi. Při dohlížení na miminka a malé děti jsou přitom již běžné tzv. „chůvičky“, se kterými budete mít o dětech přehled i přes protihlukové dveře.

Tip:

Do dětského pokoje vyberte vždy nějakou kliky bez ostrých hran. Širokou nabídku dveřní kování najdete například na www.kovani-cobra.cz.