by wp_petr wp_petr

Pokud přemýšlíte o bílých dveřích do vašeho interiéru, tak neváhejte. Budete je milovat za jejich praktičnost, univerzálnost i nadčasovou eleganci!

bílé dveře cag

Bílé dveře jsou in! Pokud jste zatím zaznamenali především oblibu přírodního dřevěného vzhledu mezi designovými trendy, věřte, že bílá není o nic pozadu. Bílá je nesmrtelnou klasikou, která si díky mnohým pozitivům, které nabízí, stále drží výsadní postavení v našich interiérech. Je zbytečné se dále rozepisovat, přejděme k faktům. Pozitiva bílých interiérových dveří jsme shrnuli do několika bodů:

Bílé interiérové dveře prosvětlí byt či dům.

interierove-dvere-masiv-bíláMálokdy máme neomezené prostorové možnosti. Většinou spíše řešíme to, že se nám domů všechno nevejde, že na dětský pokojík nebo ložnici zbyla spíše taková „nudlička“ než pořádný pokoj… a protože nemáme vždy možnosti prosvětlit interiér dostatkem oken, je vhodné prozářit pokoje světlými barvami. Bílé dveře jsou v tomto případě ideální. Jiné tmavé varianty by prostor zmenšovaly, což je nežádoucí.

Bílé dveře jsou designově univerzální.

Bílé dveře se hodí kamkoliv. Každý pokoj v domácnosti může být zařízen do zcela odlišných barev či snad i v jiném stylu a bílé dveře budou v každém z nich vypadat dobře. Bílá barva je zcela univerzální doplňkovou barvou. Hodí se tedy i v případě, že ještě nemáte zcela jasno o budoucím designu interiéru nebo předpokládáte, že se bude v blízké či dohledné době měnit.

Bílá se hodí i ve chvíli, kdy již v interiéru kombinujeme různé dřevěné dekory.

Dřevo je nepochybně moderní. Ale může se stát, že je ho již v interiéru moc. Zvláště pokud již kombinujeme více dřevěných dekorů, není vhodné díky dveřím přidat další. Mnohdy může být navíc problém najít dveře ve stejném dekoru, v jakém je nábytek. Designově elegantní jsou i bílé dřevěné dveře.

Že je bílá nepraktická? Omyl!

Pokud se bojíte toho, že budou bílé dveře hned ušmudlané a „opatlané“, hoďte tyto starosti za hlavu. Ti, kteří již bílé dveře mají doma, si je nemohou vynachválit. Je to stejné jako s bílým nábytkem. Zatímco se při jeho koupi bojíme, že na něm bude vidět každé smítko, brzy zjistíme, že je to právě naopak, a že prachu si všimneme spíše na nábytku tmavém. I na bílých dveřích se tak leccos „ztratí“, a to jak na těch matných, tak i lesklých, jejichž údržba se může nakonec zdát překvapivě nenáročná. Velikým HITEM jsou bílé interiérové dveře posuvné do stavebního pouzdra. Posuvné dveře jsou elegantní a velice praktické. Stavební pouzdra jsou to nejlepší možné řešení!!!

bílé dveře eclisse

Bílá barva dveří nás neomezuje ani při výběru jejich materiálu.

Když už jsme se rozhodli, že bílé dveře jsou tím nejlepším pro náš interiér, nabízí se nám téměř neomezený výběr i co se týče materiálu dveří. V naší nabídce najdete kupříkladu dveře CAG, jak s povrchovou úpravou bílého laminátu, tak i fólie nebo laku, či dokonce dveře se speciální reliéfními povrchy, jakými jsou Artemis, Arktik nebo dřevní pór. Zlatou střední cestu a rozumný kompromis mezi kvalitou a pořizovací cenou představují nejčastěji interiérové dveře s průmyslově tvrzenou laminátovou povrchovou úpravou, která je skutečně odolná a vyniká i vysokou estetickou hodnotou. Pokud dáváte přednost dřevěnému masivu, najdete v naší nabídce i masivní dveře Czech Door, jejichž základ tvoří masivní smrk sukatý nebo smrk bezsuký a povrch je ošetřen kvalitním bílým lakem.

Tip:

Pozor na výběr té správné kliky. Bílé dveře snesou i velice kontrastní materiály! Kované kliky nebo mosazné kliky bílou krásně podtrhnou.