Obložkové zárubně

Obložkové zárubně s mnoha variantami povrchů a dekorů umožňují do dokonalosti sladit komplet dveří se zárubní a esteticky tak navýšit vzhled interiéru. Při stavbě či rekonstrukci se zárubně montují až po dokončení stavebních otvorů a dalších prací (podlaha, omítky..). Vždy je však třeba počítat s instalací zárubně a stavební otvor pro ni musí být připravený. Výrobce umožňuje dodání atypických rozměrů, zárubní s protipožární odolností, zárubní k zlamovacím, kyvným nebo bezfalcovým dveřím. Standardně je využívaný profil zárubně č. 1, což je nejběžnější provedení s přívětivou cenou, širokým výběrem povrchů a krátkou dodací lhůtou. Zvolit si též můžete moderní zárubeň se zaoblenou hranou, případně ostrohrannou zárubeň, která bývá doporučována zvláště u bezfalcových dveří. Zárubně jsou odesílány rozložené v kartonových obalech.

obložka č. 1        OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Profil zárubně č. 1                                                                 Zárubeň se zaoblenou hranou      Ostrohranná zárubeň

Obložkové zárubně HPL

Obložkové zárubně HPL jsou určeny pro povrchovou úpravu laminát HPL 0,8 mm a vyrábějí se pouze v profilu zárubně č. 3 a 6.

profil zárubně č. 3                 profil zárubně č. 6

Profil zárubně č. 3                                                              Profil zárubně č. 6

Obložkové zárubně - masivní

Obložkové zárubně – masivní se stanou výraznou součástí Vašeho interiéru. Vhodné jsou zvláště pro vybrané řady DOMINO a WESTERN vyrobených z masivu. K těmto řadám jsou zároveň doporučené i konkrétní profily zárubní, a to č. 5 D pro DOMINO a  č. 5W pro WESTERN. Profilu zárubně č. 5W nechybí výrazná sukovitost a viditelná struktura dřeva, která ideálně doplní klasickou masivní řadu WESTERN.

profil zárubně č. 5D a 5W                        zárubeň masiv

Profil zárubně č. 5W a 5D

Obklad kovové zárubně

Obklad kovové zárubně velice ulehčí práci například při rekonstrukci bytu či domu. Není totiž nutné provádět jakékoliv stavební práce a potýkat se s tím spojenými nepříjemnosti. Jednoduše stávající ocelovou zárubeň obložíte novou ve Vámi vybraném dekoru odpovídajícímu dekoru dveří. Vždy je doporučena konzultace s odborníkem, aby nedošlo k jakýmkoliv komplikacím po nebo při obkládání původní zárubně (například dojde k zúžení dveřního prostoru). Při obkladu se využívá profil zárubně č. 1 a pro obklad širší kovové zárubně profil č. 2.

obložka č. 1                   profil zárubně č. 2

Profil zárubně č. 1                                                             Profil zárubně č. 2

OLYMPUS DIGITAL CAMERA                                 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rámové zárubně

Rámové zárubně jsou bezobložkové zárubně vhodné všude, kde není možné použít obložky. Jsou určené pro dodatečné osazení do prostoru bez špalet. Rámová zárubeň může posloužit například k předělení chodby. Před osazením je vždy doporučena konzultace s odborníkem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA    OLYMPUS DIGITAL CAMERA    OLYMPUS DIGITAL CAMERA