Obložkové zárubně

Obložkové zárubně zaručí moderní a sympatický vzhled v každém interiéru. Velký výběr povrchů a dekorů umožní dokonale sladit Vaše dveře se zárubní. Je možné dodat zárubeň s moderní oblou hranou a s oblým ostěním, což esteticky doladí celkový dojem z kompletu zárubně a dveří. Zárubeň lze vyrobit také v protipožárním provedení, u kterého požární odolnost činí EW30. Obložkové zárubně mohou být široké 60 až 500 mm v rozmezí po 10 mm. U šířek 60 a 70 mm je stavitelnost obložky +5 mm, u dalších šířek je to -5 +15 mm. Oblá obložka s oblým ostěním může být dodávána pro všechny povrchy na šířku 80-150 mm. V této kombinaci však nelze vyrobit zárubeň v protipožárním provedení. Při rekonstrukci nebo finální fázi stavby je díky nekomplikované instalaci možné namontovat zárubeň velmi jednoduše.

Obložková zárubeň

Obklady kovových zárubní

Obklady kovových zárubní jsou velmi praktickým a estetickým řešením pro mnoho interiérů, kde zůstávají původní ocelové zárubně. Díky řešení obkladu ocelových zárubní není nutné provádět jakékoliv bourací práce. Zárubně lze díky širokému výběru dekorů bez potíží sladit s dekorem dveří a vytvořit kompaktní a elegantní vzhled. Pro bezproblémovou instalaci je potřeba dodržet podmínky v zaměřovacím protokolu. Průchod dveřmi se zúží o přibližně 3 cm a sníží o 1,5 cm, zároveň je třeba mít hloubku zádlabu u zámku 80 mm. Minimální šířka zdi by měla činit 80 mm. Pro obložení ocelových zárubní v panelových domech se využívá většinou Obklad ocelové zárubně SPECIÁL.

obklad ocelové zárubně

Částečný obklad ocelové zárubně

Částečný obklad ocelové zárubně je ideálním řešením, pokud se kovová zárubeň příliš nehodí k Vámi vybraným dveřím. Jestliže z nějakého důvodu nelze obložit původní ocelovou zárubeň kompletně, lze zvolit obložení částečné. Toto řešení spočívá v tom, že strana, kde se nachází panty a zámek, zůstává bez zakrytí. Tato strana je z větší části zakryta dveřmi, takže zde ponechání původní ocelové zárubně příliš nevadí. Případně může být zárubeň natřena do barvy stěny. Druhou stranu lze obložit, a to nejlépe dekorem, ve kterém jsou vyvedeny také dveře. Zde je instalována záklopová část včetně ostění s těsněním. Částečný obklad může být použitý na zdi o šíři 100 až 250 mm.

částečný obklad ocelové zárubně

Povrchy - Obložkové zárubně a obklady ocelových zárubní

oblozkove.zarubne.kompakt.barvy obklad

Povrchy - Obložkové zárubně Kompakt

oblozkove.zarubne.kompakt.barvy